Оновлено реєстр медикаментів, які входять до програми «Доступні ліки»

Новини 28 Лип. 2017 р., 15:51 79

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило новий реєстр препаратів, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки» та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

До оновленого реєстру ліків увійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники з країн Євросоюзу, 17 — України, 4 — Індії, 1 — Ізраїлю. Раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

Порівняно з попереднім, у новому реєстрі стало на 33 позиції більше ліків для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 — на діабет ІІ типу, 4 — на бронхіальну астму.

Реєстр зокрема включає інформацію про торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» почала діяти в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти отримали ліки від діабету ІІ типу, бронхіальної астми та серцево-судинних захворювань на понад 126 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Лише за червень лікарі виписали майже 1,9 мільйона рецептів на медикаменти за програмою «Доступні ліки». Загалом за час існування програми від квітня 2017 року пацієнти скористалися 3,6 мільйонами таких рецептів.

Також зросла кількість аптек, що приєдналися до програми, участь у якій є виключно добровільною. На середину липня учасниками програми є 6 179 аптек. Перелік аптек, що беруть участь у програмі можна знайти за посиланням.

Ознайомитися з оновленим реєстром ліків можна на сайті МОЗ. Щоби отримати ліки безкоштовно, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який випише рецепт, завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та обміняти рецепт на ліки безкоштовно або з незначною доплатою.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017