Останні зміни Кабінету Міністрів України до програми надання субсидій населенню призведуть до ажіотажу в центрі зайнятості. Адже, щоби отримати бажані пільги, безробітним потрібно буде стати на облік в установі та одержати відповідний офіційний статус. У броварському центрі зайнятості наплив таких людей прогнозують на серпень-вересень цього року. Про це в понеділок, 14 травня, під час оперативної наради за участі міського голови розповів керівник установи Максим Вітер.

Як раніше зазначали в Уряді, чимало українців працюють за кордоном. Попри це вони звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми – 5286 грн.

Як розповів під час оперативної наради Максим Вітер, броварський центр зайнятості із місцевим управлянням соціального захисту населення наразі працюють над новою системою отримання субсидій. Тепер у середньому десь 10-15 осіб щоденно звертаються до нас за довідками для соціального захисту – з метою отримання різних допомог. Орієнтуючись на ці дані, в центрі зайнятості очікують на ажіотаж відвідувачів – можливо, вже десь із серпня-вересня.

Максим Вітер

Максим Вітер акцентує, що це буде надзвичайний наплив не шукачів роботи, а саме людей, які хочуть отримати статус «безробітного». Що з цим робити в установі поки не знають. Наразі, вказує очільник відомства, вони доповідають про цю ситуацію в державний центр зайнятості, до Міністерства соціальної політики України та працюють над вивченням проблеми.

Як розповіла начальниця управляння соціального захисту населення Броварської міської ради Алла Петренко, її відомство уже почало роботу над призначенням субсидій за новим порядком. Станом на 1 травня в Броварах зареєстровано 14480 справ. Із них 101 домогосподарство не матиме права на субсидію, бо має перевищення норми житла. 12500 справ підлягають автоматичному перерахунку. Однак після отримання необхідної інформації з інших служб, якась частина із них теж відпаде.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій