Минулого тижня число хворих на грип і ГРВІ вперше за останній час не зменшилось, а навіть трохи зросло. І ці показники лишаються високими для цього періоду року. До того ж у місті вдвічі збільшилась кількість шпиталізованих через цю недугу. Також фахівці продовжують реєструвати хворих на кір, більшість із яких – дорослі. Окрім того, за останні 7 днів збільшилась захворюваність на вітряну віспу. Про це йдеться у звітах і доповідях відділу лабораторних досліджень та керівника первинної медицини Броварів.

Як зазначають у Броварському районному відділі лабораторних досліджень, за звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіли 462 особи (попереднього – 451), у тому числі дітей – 355 (за 7 днів до того їх було стільки само – 355). Це становить 76,8% від усіх недужих. Водночас, було шпиталізовано 18 хворих (серед яких дітей до 17 років – 11), що вдвічі перевищує показники попереднього тижня.

Віра Товстоног, керівниця броварського відділу лабораторних досліджень

Нагадаємо, під час останніх оперативних нарад у Броварській міській раді очільник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов розповідав, що такий рівень захворюваності на грип і ГРВІ є високим для цього періоду року. І тоді, і сьогодні головний лікар вказує на ускладнення, які є наслідком недуг, зокрема на випадки пневмоній серед дорослих і дітей.

Як розповідають у броварському відділі лабораторних досліджень, цього разу хворих на кір було 12 (за 7 днів до  того – 13). Серед них лише 4 є дітьми, з-поміж яких двоє – це вихованці садочка «Калинка» та 6 школи. Решта 8 осіб – дорослі від 25 до 45 років. 10 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні – їхній діагноз попередній, лабораторно ще не підтверджений.

Також зросла кількість хворих на вітряну віспу – 9 випадків, серед яких 2 дорослі та 7 дітей. З-поміж маленьких недужих п’ятеро є вихованцями садочка «Ластівка», один – із ДНЗ «Барвінок» і ще один – гімназії ім. Бориса Олійника. Окрім того, серед дітей реєстрували скарлатину – 3 випадки, усі діти – із садочків «Ромашка», «Джерельце» та 9 школи. А також – 1 випадок кашлюку в 10-класника із 7 школи.

Як зазначають фахівці відділу лабораторних досліджень, за останній тиждень не фіксували випадків групових спалахів небезпечних інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих. До дорослого та дитячого інфекційних відділень шпиталізували 24 пацієнтів, з яких 13 – це діти.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій