Минулого тижня в броварських дітей вперше протягом тривалого часу зареєстрували випадки аскоридозу та лямблізозу. Окрім паразитів, як малих, так і дорослих знову «зачепили» вітрянка та кір. Майже незмінною лишилась статистика щодо недужих на інфекційні захворювання. А от кількість покусаних тваринами зросла ледь не вдвічі в порівнянні з декількома попередніми тижнями. Такі висновки можна робити зі звітів броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначено в останньому звіті установи, протягом минулого тижня в дитяче та доросле інфекційні відділення шпиталізували 17 пацієнтів, зокрема 10 дітей. Загалом зареєструвати 10 випадків гастроентероколітів, серед яких малих і дорослих порівну.

На інфекції з крапельним механізмом зараження захворіли 10 осіб. У тому числі половина – 5 випадків – це кір. Серед недужих – троє дітей. Іще 4 недужих мають вітряну віспу, спалах якої досі триває в Броварах. Серед хворих є вихованці садочків «Барвінок» (2) та «Ластівка» (1). Четвертий пацієнт – дорослий.

У місті також був зафіксований один випадок кашлюку. Занедужала 2-місячна дитина, яка не була щеплена за віком. Наразі вона перебуває на стаціонарному лікуванні.

Окрім іншого, вперше протягом тривалого часу фахівці відділу лабораторних досліджень прозвітували про випадки паразитарних захворювань. У неорганізованих у школи чи садочки дітей виявили два випадки аскаридозу та один випадок лямбліозу.

Знову у Броварах були зафіксовані випадки виявлення агресії тваринами. Минулого тижня зареєстрували аж 9 таких, хоча у попередні тижні фіксували по 5-7 «нападів». До того ж, протягом позаминулих семи днів людину покусав невідомий кіт, а вже наступного тижня в місті на громадянина напала невстановлена собака.

У таких випадках призначають курс профілактичних щеплень від сказу. Однак, як вказують відповідальні особи, станом на понеділок вакцина досі відсутня в Броварах. Хоча її вже ніби як закупили та мають розподілити по лікарнях області за лічені дні.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій