10 квітня 2019 р. у Верховній Раді зареєстрували законопроект про захист педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, – повідомляє НУШ. 

Так, у пояснювальній записці до законопроекта зазначено, що педагоги потребують правового захисту, позаяк закон про антибулінг не захищає педагогів від осіб, які не є учасниками освітнього процесу. До прикладу, цей закон не надає додаткового захисту педагогам від батьків учнів.

«Законопроект розроблено з метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб», – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект пропонує встановити адміністративну відповідальність за названі порушення. А також за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

Співзасновниці громадського об’єднання «Батьки SOS» Олена Бондаренко пояснює, що за завдану фізичну чи психологічну шкоду педагогу через вищенаведені порушення пропонується штраф до 10 200 гривень. За такі порушення вчинені групою осіб або повторно протягом року  до 20 400 гривень.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає штрафи за цькування у школі.

Поділитись

Про Автора