Перелік безкоштовних медикаментів у рамках програми «Доступні ліки» буде розширено

Новини 21 Лип. 2017 р., 13:28 52

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, буде розширено найближчим часом. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час селекторного засідання, повідомляють «Подробности».

За словами посадовця, зараз формується новий реєстр медикаментів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Наразі до нового реєстру подано пропозиції приблизно на 210 препаратів. Таким чином, діючий реєстр найближчим часом буде розширено як мінімум на 50 препаратів, тож у новому переліку буде близько 200 лікарських засобів.

Усі препарати будуть виключно високої якості. «У цьому новому реєстрі будуть, зокрема, виробники з країн Європейського Союзу — 22 виробники, 17 виробників з України та п’ятеро світових виробників, це в основному Ізраїль та Індія. Таким чином, ще і ще раз говоримо, що всі розмови про те, що уряд обирає найдешевші та неефективні препарати, як намагається хтось розповісти, не відповідають дійсності», — підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні діє програма «Доступні ліки», на яку з державного бюджету було виділено майже 500 млн гривень. Мета цієї програми — забезпечити українців лікарськими засобами, які значно покращать якість їхнього життя і зможуть запобігти передчасній смерті. Пацієнти, які приходять до аптеки, мають вибір: отримати наявний дешевий лікарський засіб безкоштовно (при цьому діюча речовина залишається тією ж самою) або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму.

Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу. Пріоритетність надано лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони активно впливають на показники смертності в Україні, знижують якість життя пацієнтів, але найчастіше лікуються на амбулаторному рівні.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017