Перевірка торгових закладів у Богданівці: ковбаса без упаковки та гнилі банани

Новини 22 Кві. 2017 р., 15:32 120

Броварська районна комісія щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків та побутового обслуговування населення провела перевірку роботи семи магазинів, перукарні, кіоску та кафе у селі Богданівка, п’яти закладів, які продають та встановлюють пам’ятники, та чотирьох торгових точок на стихійному ринку в районі Північного кладовища. Про це повідомив сайт Броварської РДА.

За результатами обстежень закладів торгівлі виявлено чимало порушень. Зокрема, встановлено, що в п’яти закладах у працівників не було медкнижок, у двох закладах відсутній куточок споживача, а у трьох закладах він розміщений не в доступному місці.

Книга відгуків та пропозицій відсутня у чотирьох закладах, ще у чотирьох — не зареєстрована належним чином. У чотирьох закладах працювали неоформлені працівники. У трьох закладах продавці не мали санітарного одягу. Також у трьох крамницях не було вивіски про заборону продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім особам.

Двоє закладів не мали документації (сертифікатів) на продукцію. Три магазини порушували правила зберігання продуктів харчування. У багатьох випадках ковбаси та сири були загорнуті в поліетиленові пакети та не мали маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. В одному закладі взагалі була виставлена до продажу ковбаса без упаковки. У двох магазинах перевіркою виявлено порушення товарного сусідства — продукти харчування та побутову хімію продавали в одному торговому залі.

У ході перевірки перукарні з’ясувалося, що приміщення потребує ремонту, відсутній договір з пральнею, у перукарні брудно, є лише один рукомийник, який використовується для обслуговування клієнтів, миття приміщення та інвентарю.

У двох закладах продавали квас та лимонад на розлив, при тому, що в працівників не було медичних книжок, а в приміщеннях відсутня проточна вода. Один із таких магазинів розташований біля навчального закладу, під час проведення перевірки у магазині перебували школярі, більшість з яких якраз і купували розливні напої.

В одному закладі на продаж було виставлено 4,350 кг гнилих бананів. У присутності комісії банани були зняті з реалізації.

Ще в одному продуктовому магазині продукти харчування зберігалися в торговому залі під ногами у покупців. У чотирьох торгових закладах продукти харчування та інші товари (побутова хімія, рибальське оснащення, канцтовари) продавалися одним продавцем з одного прилавка.

У торгових точках, які займаються торгівлею та встановленням пам’ятників у районі Північного кладовища, куточок споживача мав лише один заклад, у трьох закладах не оформлені працівники. Відсутні документи на матеріали. Території у всіх суб’єктів господарювання огороджені, у всіх території частково захламлені, немає контейнерів для сміття. Приміщення одного закладу опалювалося газовим балоном, і в приміщенні був сильний запах газу.

На стихійному ринку чотири фізичних особи продавали живі та штучні квіти, але ніхто з них не пред’явив відповідних документів. З їхніх слів, двоє з них є фізособами-підприємцями, одна особа взагалі не захотіла розмовляти.

Голова райдержадміністрації М.Ф. Клименко дав доручення правоохоронним та контролюючим органам провести перевірки виявлених порушень та притягнути винних до відповідальності.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017