Перевірка торгових закладів у Пухівці: бруд, відсутність документів і «прострочена» ковбаса

Новини 08 Кві. 2017 р., 16:23 132

Комісія щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків та побутового обслуговування, автозаправочних станцій та станцій технічного обслуговування населення Броварського району провела обстеження 11 торгових закладів у селі Пухівка — 8 продуктових магазинів, кав’ярні, перукарні та АЗС. Про це інформує сайт Броварської райдержадміністрації.

Перевіркою встановлено, що у 2 закладах відсутні медичні книжки на працівників, які обслуговують громадян, у 5 закладах медичні книжки були в наявності, але медичні огляди співробітників не проводилися. Також у 5 закладах був відсутній куточок споживача, в одному закладі він розміщений в недоступному місці. У восьми закладах не було книги відгуків та пропозицій, у трьох вона не зареєстрована належним чином. В одному закладі працював неоформлений працівник.

Один магазин здійснював продаж алкоголю та тютюнових виробів без відповідної ліцензії. Ще в одному закладі не було вивіски щодо заборони продажу пива, алкогольних напоїв та тютюну неповнолітнім особам. У іншому закладі ця вивіска була оформлена недостатньо яскраво.

У 5 закладах, які торгували харчовими продуктами на вагу (не в упаковці), не було проточної води, в 4 закладах відсутні сертифікати на продукцію. Також у 5 закладах торгівлі неможливо було визначити температурний режим зберігання швидкопсувних продуктів через відсутність термометрів у холодильному обладнанні.

Зазначається, що в усіх магазинах порушувалися правила зберігання продуктів харчування. Поряд з ковбасними виробами та сиром в холодильниках знаходилася риба. Крім того, ковбасні вироби та сири були загорнуті в поліетиленові пакети та не мали маркування чи стікерів з відміткою про дату виробництва та терміну зберігання. В одному закладі до продажу була виставлена на продаж ковбаса, термін придатності якої вже скінчився. В усіх магазинах зафіксовано порушення правил товарного сусідства — в одному торговому залі продавали харчові продукти та побутову хімію.

Перевіркою виявлено, що в усіх магазинах відсутні засоби дезінфекції та належні умови для миття інвентаря, у двох закладах було брудно. В усіх продуктових магазинах продукти харчування зберігалися в торговому залі під ногами в покупців.

Голова Броварської райдержадміністрації М. Ф. Клименко доручив правоохоронним та контролюючим органам за напрямом діяльності провести перевірки виявлених порушень та притягнути винних до відповідальності.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017