Перевірка торгових закладів у селах Літки та Рожни: антисанітарія та гнилі банани в продажу

Новини 17 Чер. 2017 р., 15:56 184

Броварська районна комісія щодо здійснення держконтролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків та побутового обслуговування населення провела перевірку роботи одинадцяти магазинів та кіоску в селах Літки та Рожни Броварського району. Про це повідомляється на сайті Броварської райдержадміністрації.

За результатами моніторингу торгових закладів було встановлено:

— у шести закладах не було медичних книжок на 7 працівників, які здійснювали обслуговування населення;
— в одному закладі 4 працівники не пройшли медогляд у встановлений термін;
— у трьох закладах не було куточка споживача, а ще в чотирьох він був розміщений в недоступному місці. Крім того, у трьох закладах в куточку споживача не було правоустановчих документів;
— в одному закладі співробітники не змогли пред’явити ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
— в семи закладах не було вивіски про заборону продажу алкогольних та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. У двох закладах замість табличок виявили непомітні написи;
— в чотирьох закладах, які торгували продуктами на вагу (м’ясо, ковбаси тощо) не було проточної води, в усіх інших закладах вода була, але лише холодна;
— у п’яти закладах не було сертифікатів на продукцію;
— у п’яти магазинах порушено правила зберігання продуктів харчування. Так, в одному холодильному обладнанні могли зберігатися морозиво та напівфабрикати, риба та млинці, сири та риба, напівфабрикати та пиріжки, риба, сало та ковбаса та ін.

Майже у всіх торгових закладах продукти харчування (ковбасні вироби, сири, м'ясо, кондитерські вироби, масло, риба) були загорнуті в поліетиленові пакети та не мали маркування чи стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевий термін зберігання.

У трьох магазинах були виставлені до продажу банани з ознаками гнилі. У присутності членів комісії фрукти були вилучені з реалізації.

Майже у всіх торгових закладах порушується товарне сусідство: продаж продуктів харчування та побутової хімії здійснюється в одному приміщенні.

Окремо зазначається, що в одному закладі продавалася риба (плотва) без упаковки, не в холодильному устаткуванні, а в магазині при цьому ще й літали мухи.

У двох торгових закладах крупи в мішках зберігалися в торговому залі на підлозі, а в одному закладі — просто під ногами в покупців.

Також виявлено порушення, пов’язані з неналежним оформленням співробітників торгових закладів. У одному закладі працювала не оформлена належним чином працівниця (зі слів продавця, працює з 13.06.2017, ще не оформлена), в іншому закладі замість продавця працювала інша особа (як записано з її слів, «продавець тимчасово відсутня, і довірила на деякий час здійснювати торгівлю мені, своїй сестрі»).

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017