Перші вибори до Великодимерської ОТГ: 5 претендентів на посаду голови, 138 кандидатів на 26 депутатських місць

Новини, Новини Броварщини 06 Жов. 2017 р., 16:53 913

5 жовтня завершилася  процедура реєстрації  кандидатів на перші вибори до Великодимерської об’єднаної територіальної  громади, які відбудуться 29 жовтня цього року.

За попередніми даними, а остаточні ще має затвердити Великодимерська селищна виборча комісія, на 26 депутатських місць  ради претендуватимуть 138 осіб. Це немало. У середньому  за один мандат боротимуться 5 осіб.

Переважна більшість кандидатів подали документи практично в останній день, що є незмінною традицією місцевих виборів. Це пояснюється  не тільки характерною рисою українців – залишати на останній момент те, що можна зробити раніше, а й певною тактикою. Таким чином кандидат «не світиться»  заздалегідь, що часом унеможливлює  проведення з ним  так званою «профілактичної роботи».

Не секрет, що та чи інша політична сила або впливова група «осіб за інтересами» зацікавлена, аби до ради пройшло якомога більше «своїх депутатів», відданих їхнім ідеалам чи баченням процесів розвитку громади. Тому й використовуються різні методи «профілактики». Буває, що й радять не балотуватися взагалі, пригадують або старі грішки, витягують із шаф «скелети», або  твердять про допомогу, що була вже надана чи кандидату особисто, чи родині. Полегшений варіант – радять не пробувати сили на цьому окрузі, а обрати для себе інший.

Це звичний для багатьох передвиборчий пасьянс, аби полегшити шлях до депутатства або собі, або лояльному кандидату.

Звертає на себе увагу різна кількість кандидатів на округах. Є свої чемпіони і аутсайдери. Лідером є 16-й виборчий округ, де змагатимуться одразу 9 кандидатів. Цікаво, що тут голосуватимуть аж 100 виборців. Така картина – у селі Підлісся, і це найменший округ з усіх 26-ти.

Вісім претендентів на депутатський мандат має 18-й округ (с. Тарасівка, 751 виборець), по сім зареєстровані одразу на чотирьох округах.  Значно легше буде зробити вибір у 20-у, 24-у та 4-у округах. Тут у виборчі бюлетені  внесуть по три прізвища. А в окрузі №15 взагалі лише два кандидати. Він, як і 4-й, розташований у Великій Димерці.

Як відомо, рівно 13 своїх представників у раді громади матиме Велика Димерка. Решта  – всі інші населені пункти: Шевченкове – 4, Руднянська, Бобрицька, Жердівська сільські ради – по три.

Зрозуміло, що досить чимала кількість балотуватиметься тих, хто вже був депутатом.  Стосовно , наприклад, Великої Димерки, то із нинішнього складу селищної ради (26 депутатів) знову вирішили бути в статусі народних обранців, але тепер вже першої ради об’єднаної громади,  13 осіб.

Ще одна цікава тенденція – зростає бажання жінок долучатися до управлінських справ. У даному випадку об’єднаною  громадою. Із загальної кількості кандидатів – 143, враховуючи й двох претенденток на посаду голови,  39 – представниць прекрасної половини.  Загалом це понад 27%. Пристойний показник. Правда, дуже проблематично, аби він зберігся і після 29 жовтня, коли будуть пораховані виборчі бюлетені...

Багато цікавих моментів  і стосовно особистостей, котрі боротимуться  за депутатські  мандати,їхніх політичних уподобань, шансів на перемогу тощо.  Але такий аналіз зробимо пізніше.

Сьогодні ж можна передбачити досить серйозну конкуренцію за посаду голови Великодимерської громади. Загалом змагатимуться 5 осіб, серед яких головними претендентами  будуть  Анатолій Бочкарьов та Микола Ячник.  Вони вже  змагалися  за посаду  селищного голови у 2015 році. І тоді Микола Ячник посів друге місце, не набагато відставши від переможця, ким став Анатолій Бочкарьов. І це говорить про одне – жодному з кандидатів дорога до кабінету голови громади не буде встелена трояндами. Особливо, якщо виборча компанія буде чесною, будуть дотримані рівні умови. А надто, коли буде об’єктивним підрахунок голосів.

Конкуренцію цим двом кандидатам намагатимуться скласти нинішній депутат райради від ВО «Свобода» Ірина Столяр (на посаду голови у Великій Димерці  балотувалася вже кілька разів, але безуспішно), самовисуванець, житель цього ж селища  Анатолій Васюк (виставляє свою кандидатуру на кожних виборах, стабільно набираючи при цьому невелику кількість голосів) та Анастасія Нікуліна, котру висунула «Самопоміч» і котра широкому загалу виборцям громади маловідома.

5 жовтня завершився процес реєстрації кандидатів і одночасно стартувала передвиборна кампанія. Ми будемо неодмінно стежити за її перебігом.

Анатолій Дніпровий 

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018