Під загрозою Linux: експерти попередили про можливість нової хакерської атаки

Новини 12 Лип. 2017 р., 11:38 90

В Україні найближчими тижнями можлива нова хакерська атака. На цей раз під загрозою — операційна система Linux, якою користується багато підприємств державного та банківського сектору. Про це повідомляє 24 канал.

Про загрозу попередив заступник голови правління ПАТ КБ «Приватбанк» Олександр Дрелінг під час круглого столу. «Ми не оцінюємо на сьогодні ситуацію як спокійну. Є навіть висновки лабораторій, які розклали вірус Petya.А на складові, вони показують, що це була тільки підготовка», — зауважив він.

За словами Дрелінга, вірус Petya.А містить в собі кілька складових — шифрування симетричними ключами, що унеможливлює розшифрування та спеціальний агент, який краде логіни та паролі всіх структур навколо зараженого елементу.

Це досить складний та професійний вірус, тож очікуємо за тиждень-два нових атак. На жаль, це будуть атаки, які налаштовані під Linux Platform, а це 70% нашого ринку — і банківського, і державного, — підкреслив фахівець.

Нагадаємо, перша кібератака вірусу-здирника Petya, яка сталася 27 червня та вразила значну кількість комп’ютерів у державних та комерційних структурах, відбулась через оновлення бухгалтерського програмного забезпечення, призначеного для звітності та документообігу «M.E. Doc». Атаки зазнали комп'ютери нафтових, банківських, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, сайти держорганів та ЗМІ.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017