Плоске: сільську виборчу комісію розпустили, відкликані депутати сільради вже не є відкликаними

Новини, Новини Броварщини 20 Бер. 2017 р., 15:55 251

До ЦВК 6 березня надійшла скарга Юрія Лугіна на дії, бездіяльність Плосківської сільської виборчої комісії.

Нагадаємо, у січні цього року у Плоскому розпочали процедуру  відкликання трьох депутатів. 1 лютого ПСВК ухвалила рішення про це та про призначення проміжних виборів на 2 квітня. Саму скаргу пану Лугіну Комісія повернула, оскільки вона оформлена без дотримання вимог статті 14  ЗУ «Про Центральну виборчу комісію».

В той же час ЦВК, здійснюючи контроль за діяльністю виборчих комісій, якщо їй стає відомо про вчинення порушення законодавства України у сфері виборчого процесу, має право здійснювати перевірку та ухвалювати з цього приводу свої рішення.

Таким чином була вивчена ситуація з роботою ПСВК під час дотримання відповідних  процедур  щодо порядку відкликання депутатів. Результатом цього і стала Постанова ЦВК «Про окремі  питання діяльності Плосківської сільської виборчої комісії Броварського району Київської області».

Зокрема, ЦВК встановила після вивчення відповідних документів, тім числі і  пояснень голови ПСВК, що під час розгляду та ухвалення рішень  ПСВК  щодо відкликання трьох депутатів сільради  комісією були допущені  грубі  і систематичні  порушення. Саме так і говориться у підсумковому документ  ЦВК.

Так, згідно з протоколом засідання ПСВК від 24 січня  на ньому був присутній лише один член комісії (загальна кількість комісії   11 осіб),  її голова. У розгляді ж питання  та голосування брали участь залучені особи, а це   сільський голова та офіцер поліції. Вони ж і проголосували рішення про відкликання депутатів, що оформили постановою ПСКВ №4.

Крім цього, є порушення і те, що на засіданні сільської виборчої комісії 1 лютого у порядок внесли питання «Про вилучення секретаря ТВК». Мало того, що формулювання самого питання стилістично неправильне. Суть в іншому — питання про  припинення повноважень секретаря належить до компетенції районної виборчої комісії.

Інші порушення, на які вказує ЦВК, — неправильне оформлення протоколів засідання комісії та оформлення однієї й тієї ж постанови за розглядом питань на різних засіданнях виборчої комісії.

Загалом ЦВК відзначила, що встановлені порушення в роботі ПСВК  «…є не лише грубим порушення законодавства України про вибори», а й свідчить про наявність ознак вчинення правопорушення».

Зрештою, рішення ЦВК  є наступними, що зафіксовано у Постанові: скасовуються всі рішення ПСВК стосовно відкликання депутатів, призначення дати нових проміжних виборів, достроково припиняються повноваження всього складу ПСВК. Також документи справи, а це копії скарги пана Лугіна,  пояснень голови ПСВК та документи щодо відкликання трьох  депутатів надсилаються до Головного управління Національної поліції в Київській області  для проведення перевірки.

Ще один пункт рішення стосується Броварської районної виборчої комісії. Вона у термін до 20 березня 2017 року (Постанова ЦВК була прийнята у п’ятницю 17 березня) повинна сформувати новий склад Плосківської сільської виборчої комісії.

Залишимо поки поза увагою дуже стислі терміни для виконання цього пункту постанови, тобто формування нового складу комісії. Стосовно трьох депутатів, то їхні повноваження залишаються в силі, якщо тільки ПСВК не подасть до суду на ЦВК. Мало того, якщо цей процес сільська виборча комісія виграє.

До питання їхнього відкликання новообрана ПСВК теоретично може повернутися, але якщо на те буде ініціатива громади і якщо все буде зроблено у суворій відповідності з процедурними нормами.

… Принаймні за останні 10-15  років це перший прецедент в Броварському районі, коли достроково припиняються повноваження виборчої комісії.

Анатолій Дніпровий

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017