Подорожі з безвізом: скільки коштує проїзд у громадському транспорті у країнах Європи

Новини 04 Лип. 2017 р., 18:09 92

З 11 червня цього року українці можуть користуватися безвізовим режимом з країнами Європейського Союзу. Звичайно, без біометричного паспорта за кордон не виїдеш, адже це головна умова «безвізу». Але треба визнати, відсутність візових перепон з Європою — безумовно, зручна річ. Збираючись за кордон, потрібно спланувати майбутні витрати, оскільки ціни в Європі набагато вищі, ніж в Україні, в тому числі і на проїзд, зазначають Подробности.

Які ж ціни на проїзд в громадському транспорті в європейських столицях? Оскільки практично у всіх країнах Євросоюзу вартість проїзду в громадському транспорті розраховується залежно від кількості поїздок і часу доби, приблизні середні ціни вказані за одну поїздку в один бік.

Варшава — 1,2 євро (35 грн)
Рим — 1,5 євро (44 грн)
Брюссель — 2,4 євро (68 грн)
Берлін — 1,5 євро (44 грн)
Париж — 1,9 євро (55 грн)
Амстердам — 2,9 євро (84 грн)
Стокгольм — 2,5 євро (72 грн)
Прага — 0,9 євро (26 грн)

Зазначимо, що у Варшаві, Берліні та інших містах, як і в Києві, можна придбати абонемент на вибір — на кілька поїздок або на цілий місяць. Зрозуміло, в такому випадку ціна буде нижчою, ніж при покупці одноразового квитка.

Крім цього, існують так звані спеціальні тарифи. Обов’язково дізнавайтеся про туристичний квиток. Окрім знижок на проїзд у міському транспорті, ви зможете отримати суттєві знижки на відвідування музеїв, пам’яток та екскурсії. Про подібні туристичні картки, типу WelcomeCard або CityTourCard, ви завжди можете дізнатися в інформаційних центрах. Також подібна інформація вказана на офіційному сайті міста, до якого ви плануєте приїхати, в розділі «Для туристів».

Зауважимо, «живого» касира, який у кіоску продає квитки, останнім часом можна зустріти дуже рідко. У країнах Європи процес продажу квитків на транспорт, особливо метро, вже давно автоматизований. На кожній зупинці або станції встановлений автомат. Лише кілька натискань сенсорних кнопок, і ви отримаєте необхідний квиток. Розплатитися можна як готівкою, так і банківською карткою.

До речі, треба мати на увазі, що ні українською, ані навіть російською подібні автомати поки не «спілкуються», але знаючи англійську, можна здійснити покупку в будь-якій країні Європи.

Обов’язково сплачуйте за проїзд, адже розмір штрафів значний, приблизно 40 євро з людини. Причому прикидатися туристом-невдахою, який «не зрозумів і не розібрався» не допоможе, «давити на жалість» — теж. Домовитися і заплатити «половину мимо каси» не вийде, у такому випадку вас можуть притягнути до відповідальності за дачу хабаря. Контролерів можна зустріти регулярно, навіть у вихідні та пізно ввечері, не забувайте про це.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017