Подорожі з безвізом: за що можуть не впустити до Європи

Новини 13 Лип. 2017 р., 16:16 112

За місяць безвізового режиму з країнами Європи понад 95 тисяч громадян України перетнули кордон ЄС. Про це повідомляє 24 канал.

І на майже 100 тисяч українців, які в’їхали до Європи без віз, припадає 50 відмов. За словами речника Держприкордонслужби Олега Слободяна, причиною більшості відмов було непідтвердження мети поїздки.

Як відомо, з опівночі 11 червня 2017 року всі громадяни України — власники біометричного паспорта отримали можливість відвідувати без віз 30 країн Європи: усі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, а також Швейцарію, Ліхтенштейн, Ісландію та Норвегію. Українці можуть перебувати там до 90 днів упродовж кожних 180 днів.

З огляду на це, можна порадити мандрівникам ретельніше готуватися до розмови з прикордонниками. Навіть якщо ви чи ваші близькі не знаєте іноземної мови, випишіть напередодні поїздки основні населені пункти, які збираєтеся відвідати, місця вашого проживання на території Шенгену, а також маршрут і дати повернення додому.

Під час розмови з прикордонниками будьте готові відповісти на наступні запитання:

— про повернення до України або виїзд із зони Шенгену. Не обов’язково мати зворотній квиток, але поясніть прикордоннику, коли і як саме ви будете повертатися.

– про мету поїздки. Всі поїздки «не по роботі» є легальними. Тому туризм, конференції, бізнес, відвідування родичів, весілля у друга і так далі — все це підійде для прикордонників.

– місце вашого проживання — готель, хостел, кемпінг, зупинка у друзів. Тільки пам’ятайте назву та адресу місця проживання.

Головне — не плутатися у відповідях і чітко знати, які міста ви плануєте відвідати. В іншому випадку ви можете потрапити під додаткову перевірку.

Загалом список причин заборони на перетин кордону з ЄС, виглядає так:

– особа перебуває у списку людей, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;
– українець у списках осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;
– громадянин засуджений у будь-якій країні ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання, що карається тюрмою мінімум на один рік;
– людина є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;
– якщо доведено, що особа брала участь у злочинній діяльності;
– у випадку якщо особа не має усіх необхідних підтверджуючих мету поїздки документів.

Крім того, вас можуть не випустити з України наші прикордонники у таких випадках:

– людина обізнана з відомостями, які становлять державну таємницю;
– стосовно громадянина України застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон;
– особа засуджена за вчинення кримінального правопорушення;
– громадянин України ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням;
– особа перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017