Поки пам’ятаємо — живемо: в Україні відзначається День пам’яті та примирення

Новини 08 Тра. 2017 р., 13:04 54

8 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення. Пам’ятна дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом, нагадує УНІАН.

День пам’яті та примирення — відносно нове свято для України. 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни. При цьому було прийнято рішення відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого за радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років. Це рішення було обумовлене тим, що термін «Велика Вітчизняна війна» використовували в колишньому СРСР, щоби підкреслити, що у війні 1941—1945 років громадяни захищали Радянський Союз як спільну батьківщину.

Законом визначено, що шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та українських громадян.

Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. При вшануванні пам’яті полеглих у роки Другої світової війни було скасовано використання радянської символіки. Віднині символом народної пам’яті є червоний мак. Офіційне гасло пам’ятних днів — «1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Зазначимо, у США та більшості країн Європи День Перемоги в Другій світовій війні відзначають саме 8 травня. Офіційна назва свята — «День перемоги в Європі» (Victory in Europe Day). Крім того, починаючи з 2005 року в ряді країн 8 травня відзначається проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. У Вірменії відзначають «День Миру»; у Норвегії — «День визволення»; у Словаччині — «День перемоги над нацизмом»; у США — «День Пам’яті»; у Франції — «День Перемоги»; у Чехії — «Національний День».

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017