Поліклініка без черг: як записатися до лікаря через Інтернет

Новини 26 Лип. 2017 р., 14:36 529

У шести областях України пацієнтам більше не потрібно вистоювати довжелезні черги в реєстратурах лікарень — днями робота медичної інформаційної системи «Поліклініка без черг» поширилася на Київську, Дніпропетровську, Черкаську, Житомирську, Миколаївську та Сумську області. Про це повідомляє Сегодня

Пілотний проект програми стартував ще в серпні минулого року, коли до неї долучилися дві київські лікарні. Сама система складається з електронного реєстру, до якого мають доступ лікарі та пацієнти. Записатися до лікарів можна трьома способами: через сайт, додаток і інфомат у самих лікарнях.

Прямо на сайті «Поліклініки без черг» будь-яка людина може вибрати розділ «Записатися до лікаря» та ввести свій телефонний номер. Автоматична система передзвонює пацієнтові і просить його підтвердити реєстрацію, натиснувши кнопку на телефоні. Після цього на сайті пацієнт вводить персональні дані (ім’я, прізвище, стать і дату народження), дає згоду на обробку персональних даних і обирає будь-якого терапевта або сімейного лікаря (навіть не в своєму місті), день і час прийому.

Можна обійтися навіть без зворотнього дзвінка, оскільки існує спеціальний безкоштовний додаток для смартфонів. За день чи два до зустрічі з лікарем система нагадає людині повідомленням на телефон або електронну адресу.

Окремо варто зазначити, що система дозволяє бачити реєстратурі, які годині у лікаря вільні, а які зайняті, і планувати його роботу. Крім того, пацієнтам не потрібно більше стояти в черзі за своєю карткою — медсестри завчасно принесуть її лікарю.

Направлення до більш профільних фахівців (стоматолог, алерголог, невропатолог) також будуть відображатися в «особистому кабінеті» пацієнта, і записатися до них можна буде так само. В системі вже зареєструвалися 16 тисяч українців. У МОЗ результати її роботи поки не коментують, але під час старту обіцяли в разі успіху запровадити систему по всій країні.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017