Поліція закликає утриматися від телефонних розмов за кермом

Новини 20 Лип. 2017 р., 18:02 54

Телефонні розмови за кермом очолюють «рейтинг» причин дорожньо-транспортних пригод на автошляхах разом із такими порушеннями, як перевищення швидкості та керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. За статистичними даними, через ігнорування елементарних правил дорожнього руху в аваріях на українських дорогах кожні дві години гине людина, повідомляє Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції у Київській області.

Фахівці наголошують: під час спілкування по телефону реакція водія сповільнюється, тож любителі розмов за кермом не зможуть вчасно зреагувати, якщо раптом на дорозі виникне аварійна ситуація. Ще небезпечніше під час руху надсилати повідомлення або спілкуватися у соцмережах.

Про те, чи можна розмовляти по телефону за кермом, написано у Правилах дорожнього руху України. Зокрема, у статті 2.9 «д» зазначається: «Водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання)».

Українським законодавством передбачено покарання за розмову по телефону за кермом. Стаття 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає за користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук, покарання у вигляді штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів.

За розмови за кермом, внаслідок яких на дорозі виникла аварійна ситуація, доведеться викласти штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів. Також за таке правопорушення можуть позбавити прав керування транспортним засобом на строк від шести місяців до одного року.

Щоб уникнути штрафів, потрібно використовувати гарнітуру «hands free» (в перекладі – «вільні руки»). Управління безпеки дорожнього руху підкреслює, що використання таких гарнітур не заборонено законодавством, і рекомендує користуватися ними. Звичайно, під час управління автомобілем бажано взагалі утриматися від телефонних розмов, але якщо це неможливо — робіть це безпечно. Будьте уважні та обережні за кермом та неухильно дотримуйтеся вимог Правил дорожнього руху.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017