Поліція застерігає: не сідайте за кермо напідпитку

Новини 02 Січ. 2017 р., 15:15 42

Саме в період новорічних та різдвяних свят правоохоронці більше, ніж зазвичай, відстороняють від керма водіїв у нетверезому стані. Про це повідомляє поліція Київської області.

Згідно з чинним законодавством, допустима норма алкоголю в крові — 0,2 проміле. Це природний рівень алкоголю в організмі. Якщо водій має ознаки сп’яніння, але відмовляється пройти перевірку, він тим самим автоматично визнає своє порушення.

Керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння чи під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування особі, яка перебуває у стані сп’яніння, карається штрафом у розмірі 10 200 грн. Також водія позбавлять права керування транспортними засобами на один рік.

Повторне вчинення таких порушень протягом двох років призведе до накладення на водіїв штрафу в розмірі 1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів (20 400 грн) та позбавлення права керування на три роки. На інших осіб накладається штраф 20 400 грн з подальшим оплатним вилученням транспорту або без вилучення.

Святкові дні продовжуються, і Національна поліція нагадує: водіння в нетверезому стані  є не лише порушенням закону, а й може призвести до трагедії. Святкуйте відповідально!

НОВИНИ

15.01.2018
12.01.2018