Поліція застерігає: сідати за кермо напідпитку неприпустимо

Новини 12 Лют. 2017 р., 16:37 67

Щодня правоохоронці виявляють факти керування автотранспортом водіями в нетверезому стані. За повідомленням обласної поліції, лише за січень 2017 року на Київщині складено понад 350 адміністративних протоколів за керування транспортними засобами у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, тобто близько 7 водіїв у день перебували за кермом у нетверезому стані або під впливом інших речовин.

Поліцейські наголошують: керування транспортом у стані сп’яніння небезпечне не лише для самого водія, але й для оточуючих.

Нагадаємо, чинне законодавство встановлює допустиму норму алкоголю в крові — 0,2 проміле. Це природний рівень алкоголю в організмі. Керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння чи під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування особі, яка перебуває у стані сп’яніння, карається штрафом у розмірі 10 200 грн. Також водія буде позбавлено права керування транспортними засобами на один рік.

Повторне подібне порушення протягом двох років призведе до штрафу в розмірі 20 400 грн (1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів). У цьому випадку у водія відберуть права на три роки. На інших осіб накладається штраф 20 400 грн з подальшим оплатним вилученням транспорту або без вилучення.

Якщо водій має ознаки сп’яніння, але відмовляється пройти перевірку, він тим самим автоматично визнає своє порушення, зазначають поліцейські.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018