Під час засідання Громадської ради (ГР) при виконкомі 7 червня присутні затвердили перелік комісій, їхній кількісний і персональний склад, голів цих комісій, а також Положення та Регламент ради. Голова ГР нового скликання Авксентій Гранат має серйозні наміри – не лише стати членом виконкому, а і бути присутнім на сесіях та ввійти в профільні комісії. Останнє має поширюватися і на членів Громадської ради.

До розгляду першого питання члени ГР прийшли тільки через годину дебатів. Розпочали їх, уже традиційно, Авксентій Гранат та Олег Єжаков. Після обміну «люб’язностями», член ГР Страхов Роман  нагадав, зокрема головуючому, про необхідність дотримання правил етикету – не називати присутніх на «ти» та не ображати.

Авксентій Гранат

Роман Страхов

Щодо дебатів, то стосувалися вони правомірності/не правомірності голосування на засіданні ГР за дорученням делегованих колективом замість відсутніх членів Громадської ради, присутності на засіданні не запрошених осіб. Останнім виявився депутат міської ради Сергій Батюк, який зайшов на засідання без завчасного попередження і вже під час його проведення, чим викликав у голови ГР обурення. У свою чергу депутат обурився такому зауваженню, адже вважає, що депутати мають право безперешкодно відвідувати будь-який захід. Позаяк депутата проігнорували, не надавши йому слова, обурений Сергій Батюк  зі словами «головуючий розвів бардак» залу засідань залишив. А делегованому замість відсутнього члена ГР Валерія Савича, цього разу право голосу надали.

Ще 20 хвилин члени Громадської ради обговорювали порядок денний і вносили зміни та доповнення в формулювання пунктів. Так, на пропозицію заступника голови Громадської ради Ігоря Мотузки, який посилався на необхідність максимальної відкритості роботи ГР, присутні додали 6 пунктом розгляд питання  повної відеофіксації  засідань. Виступаючий зазначив, що технологічно це питання вже вирішено. За словами Ігоря Мотузки, необхідність проводити відеозапис виникла у зв’язку з тим, що відеофіксація, яку здійснює Броварська міськрада, хоча і є у відкритому доступі, однак не повна. Лише через годину розмов про все і про ніщо конкретно, члени ГР дійшли до розгляду 1-го питання порядку денного – затвердження переліку комісій.

На попередньому засіданні члени ГР вже визначилися із кількістю комісій та кількісним її складом – 6 комісій із найменшою кількістю – 3 члени. До 7 червня, дня засідання, члени Громадської ради надавали свої пропозиції, у якій комісії бажають працювати та які комісії ще варто створити. Так, Віталій Івашковський запропонував комісію із гуманітарних питань та соціального захисту населення розділити на дві: з гуманітарних питань і соціального розвитку та фізкультури і спорту. На те, ділити чи не ділити цю комісію присутні витратили ще півгодини. У результаті – вирішили не ділити. У свою чергу Віктор Юров запропонував створити ще одну комісію – громадського захисту. Цю пропозицію підтримав і Микола Юрченко.

Микола Юрченко: «Культура обслуговування, технічний стан тих транспортних засобів, що нас перевозять –  до чого воно дійде: сидіння обдерті, антисанітарія в автобусі, безкультур’я самого водія – курить за кермом. На сьогодні жоден із маршрутів – ні №5, ні №9 не є комунальним транспортом. Ми п’ять разів зверталися до мера, обіцяли це питання вирішить, але до сьогодні ця проблема не вирішена. Автобуси були закуплені місцевою владою і на сьогодні із 5 автобусів ні один не працює, як комунальний».

 Однак вирішили створити 5 комісій, а громадську безпеку включити в комісію з гуманітарних питань та соціального захисту, а сам склад комісії розділити на робочі групи. Після затвердження кількісного та якісного складу комісій, члени ГР розділилися і протягом 20 хв обирали собі голів.

Комісія із гуманітарних питань та соціального розвитку.

Результатом  внутрішніх виборів стала ліквідація 5 комісії –  із питань будівництва, архітектури та земельних питань, позаяк для її роботи не набралося 3 особи. Її функції перенесено в комісію з питань екології, благоустрою та комунальних питань, Відтак Громадська рада затвердила 4 комісії:

І. Із гуманітарних питань та соціального розвитку (оздоровлення, культура, духовність, медицина, освіта, фізкультура і спорт). Члени цієї комісії розділилися на дві робочі групи – соціального захисту (с) та гуманітарних питань (г):

Івашковський Віталій – голова – с;

 • Юров Віктор – с;
 • Сердюк Михайло – с;
 • Шевчук Володимир – с;
 • Троценко Василь – с;
 • Горобчук Дмитро – с;
 • Поліщук Людмила – с
 • Артемчук Андрій – г;
 • Андрієць Віталій – г;
 • Андрієць Катерина – г;
 • Березнюк Наталія – г;
 • Кушнір Юрій – г;
 • Страхов Роман – г;
 • Іванов Андрій – г.

ІІ. Із питань екології, благоустрою, комунальних питань, архітектури та будівництва:

Єжаков Олег – голова;

 • Гринько Вікторія;
 • Ташук Сергій;
 • Олешко Руслан;
 • Бондар Олександр;
 • Юрченко Микола;
 • Савич Валерій.

ІІІ. Із питань економічного розвитку (має цікавитися питаннями наповнення бюджету та здійснювати контроль за його витратами):

Воїнов Максим – голова;

 • Гайдак Ігор;
 • Кусташ Віталій;
 • Вакуленко Андрій.

ІV. Із питань комунікації з громадськістю (підготовка громадських слухань, їхнє проведення, антикорупційна експертиза):

Дадамухамедов Елеонард голова;

 • Мотузка Ігор;
 • Кривобок Наталія.

У розрізі 4 питання присутні внесли зміни в порядок денний і спочатку розглянули Положення про Громадську раду. За основу прийняли типове Положення та Положення, яким користувалася ГР попереднього скликання, із внесеними Ігорем Мотузкою змінами. Так, згідно із п. 2.2 та п. 2.3 Положення, рада має право ініціювати та проводити, відповідно до законодавства, громадську експертизу діяльності виконавчого комітету та громадську антикорупційну експертизу нормативно-правових актів і проектів цих актів.

Ігор Мотузка

Що стосується керівних органів Громадської ради, то Ігор Мотузка пропонував, щоб голова ГР не лише був присутній на виконавчому комітеті, а і висловлював позицію Громадської ради. Такі повноваження ГР Авксентію Гранату  надала. Однак головуючий вирішив піти далі і запропонував ввести себе в склад виконкому, щоб «мати право не дорадчого голосу, а право висловлюватися і бути почутим». А також пан Гранат планує звернутися до міського голови про надання права участі членам ГР у засіданнях сесій та профільних комісіях.

Олег Єжаков відразу запропонував головуючому звернутися до виконкому з пропозицією публікувати на сайті міськради проекти своїх рішень (останні – за 2016 рік), щоб перед засіданням виконавчого комітету Гранат (та інші члени ради) міг ознайомитися з ними і приходити на виконком уже підготовленим. Лише після другого разу президія Громадської ради почула виступаючого і вирішила це питання спочатку розглянути на своєму внутрішньому засіданні.

Окрім зазначеного, ГР затвердила і правку, внесену в п. 4.1: у раді можуть брати участь інші особи, але за умови реєстрації та дотримання Положення та Регламенту ради. Це стосується і депутатів міської ради, які бажають бути присутніми на засіданні, зауважили члени ГР. Положення про Громадську раду прийняли в цілому із правками та доповненнями.

Розглядаючи 5 питання порядку денного, члени ГР прийняли за основу попередній Регламент із змінами, внесеними Ігорем Мотузкою, частина яких мала характер правок технічних. Серед інших правок – правка  п. 13  Регламенту, яка дублювала правку п.4.1 Положення, що стосувалася права участі в засіданнях ГР інших осіб. Згідно із правкою п.5.7 Громадська рада рекомендуватиме виконкому включити представника ГР у комісії при виконкомі.

У розрізі 6 питання члени ГР підтримали пропозицію Ігоря Мотузки робити повний відеозапис засідань Громадської ради.

Розглядаючи питання у розділі «Різне», головуючий озвучив своє бажання звернутися до влади міста з проханням виготовити посвідчення для членів ГР.

Нові посвідчення членів Громадської ради будуть старого зразка.

Насамкінець перед присутніми виступив представник Броварської міської організації ветеранів Ростислав Ільєнко, який озвучив прохання ветеранів до членів ГР: звернутися до депутатів не піднімати червоно-чорний прапор, який пропонувала вивішувати на свята біля мерії міська партія «Свобода». Члени Громадської ради вирішили не підтримувати таку ініціативу, позаяк це не в їхній компетенції, до того ж, ветерани можуть самостійно прямо звернутися до депутатів.

Ростислав Ільєнко

Нагадаємо, під час чергової сесії БМР депутати вирішили відкласти до наступної сесії 21 червня питання щодо червоно-чорного прапору та винести його на розгляд громадськості. Але гуманітарна комісія це рішення зі змінами підтримала.

Засідання Громадської ради, яке тривало 3 години, значно затягнулося з причини як недостатньої організації самого засідання, так і неорганізованості членів ГР: одні під час голосування виходили, інші, зокрема найстарший член ГР Елеонард Дадамухамедов, намагалися проконтролювати та уточнити кожне сказане слово голови та виступаючих.

Елеонард  Дадамухамедов

Розійшлися члени ради на позитивній ноті –  бажанні працювати на благо громади.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"