Прокуратура Київської області повідомила про факт незаконного збільшення вартості закупівель одним комунальним вищим навчальним закладом освіти м.Бровари після заключення договору на закупівлю харчування для дітей.

У повідомлені зазначено, що під час вивчення відомостей на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України було встановлено про проведену процедуру закупівлі м’яса у броварському вищому навчальному закладі. За результатами тендеру вищий заклад визначив переможця відкритих торгів та уклав з ним договір про закупівлю продовольчого продукту за державні кошти на суму майже 400 тисяч гривень за 4 245 кг м’яса.

Відповідно до Закону України «Про державні закупівлі», умови договору про закупівлю після його підписання сторонами змінюватися не можуть, але “замовник” уклав додаткову угоду щодо збільшення ціни за одиницю товару, посилаючись на коливання ринкових цін, подорожчанням енергоносіїв, комунальних послуг та сировини за відсутності документальних на те підтверджень. Проте зазначена зміна не призведе до зміни загальної суми договору. 

«Разом з тим, вказане не є виключним випадком згідно вимог ст. 4 вказаного Закону щодо зміни умови договору про закупівлю. Крім того, умови додаткової угоди суперечать п.1.3. Договору відповідно до якого, обсяги закупівлі товарів можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків», – зазначається у повідомленні прес-служби прокуратури Київської області.

Броварська місцева прокуратура, реагуючи на виявлені порушення, звернулась до суду щодо визнання додаткової угоди до договору закупівлі товару недійсною.

Поділитись

Про Автора