В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у соціальній мережі FB надала прості правила, які зможуть захистити українців від хвороби в сезон грипу:

  • Уникайте близького контакту з хворим. А якщо відчуваєте, що самі захворіли, не забувайте тримати дистанцію з іншими людьми, аби не передати їм інфекцію.
  • Частіше мийте руки! Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
  • Якщо хвороба все ж таки спіймала вас – залишайтеся вдома. Пийте достатньо води, дотримуйтеся постільного режиму, провітрюйте приміщення. Якщо температура більше 38,5С – прийміть препарати, де діюча речовина суто парацетамол або ібупрофен. Приймати противірусні препарати можна лише за призначенням лікаря.

«Нагадаю, що найбільш надійний спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація.», – зазначила Уляна Супрун.

МОЗ повідомив, що за даними Центру грипу та ГРВІ, з початку цього сезону щеплення проти грипу зробили 16 371 українець. Щеплення рекомендують робити упродовж всього сезону грипу. Найкращий час для вакцинації – до початку епідемії грипу, і поки що активність грипу в регіонах України залишається низькою. У жодній з областей епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ не перевищений.

З 30 жовтня по 5 листопада на ГРВІ захворіли 156 419 людей, що типово для цієї пори року.

Поділитись

Про Автора