Пильність, оновлення та «заплатки»: уникнути кібератаки на свій ПК нескладно

Новини 28 Чер. 2017 р., 14:53 45

Комп’ютерний вірус, за допомогою якого 27 червня сталася масштабна хакерська атака на Україну, вражає пристрої, які працюють на операційній системі Windows, та шифрує файли з вимогою викупу. Заблоковані файли розшифруванню не підлягають, зазначається в повідомленні прес-центру Служби безпеки України.

Наразі триває робота над можливістю дешифрування зашифрованих даних. СБУ закликає не виплачувати здирникам кошти, які вони вимагають, адже оплата не гарантує відновлення доступу до зашифрованих даних.

Фахівці кіберполіції радять у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і локальної мережі).

З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу в залежності від версії ОС Windows встановити патчі з офіційного ресурсу компанії «Microsoft», а саме:

— для Windows XP
— для Windows Vista 32 bit 
— для Windows Vista 64 bit
— для Windows 7 32 bit
— для Windows 7 64 bit
— для Windows 8 32 bit
— для Windows 8 64 bit
— для Windows 10 32 bit
— для Windows 10 64 bit

Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за цією адресою.

Окрім того, потрібно переконатися, що встановлене на всіх комп'ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Для зменшення ризику зараження, слід уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту — зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа. Також бажано зробити резервні копії усіх критично важливих даних.

За всіма випадками Департамент Кіберполіції радить звертатись з повідомленнями до поліції для негайного реагування на кіберінцидент.

Нагадаємо, 27 червня в Україні хакери атакували ряд великих підприємств та державних установ. Здирники вимагали 300 доларів за розблокування комп’ютерів. Зокрема, були заблоковані наступні комп’ютерні системи:

Банки: Ощадбанк, ТАСКомерцбанк, Укргазбанк, Південний, ОТП банк. Кредобанк.
Компанії та підприємства: Київенерго, Укренерго, Украерорух, Антонов, ДТЕК, Укртелеком, Укрпошта, Укрзалізниця, аеропорт Бориспіль, Київводоканал, Київський метрополітен, Нова пошта, Запоріжжяобленерго, Дніпроенерго.
ЗМІ: 24 канал, національна мережа радіостанцій Радіо Люкс, Радіо Максимум, Радіо Ера-FM, Український медіахолдинг, до складу якого входить Комсомольська правда, Кореспондент і Football.ua; Чорноморська ТРК, канал АТР. За деякими даними, атаковані телеканали Інтер, Перший національний, СТБ.
Заправки: Shell, WOG, Klo, ТНК.
Оператори: Lifecell, Київстар, Vodafone Украина.
Медицина: компанія Фармак, клініка Борис, лікарня Феофанія, корпорація Артеріум.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017