Рада дозволила приватизацію кімнат в гуртожитках

Новини 06 Кві. 2017 р., 12:02 71

Люди, які проживають у гуртожитках, можуть приватизувати свої кімнати. За відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення сфери застосування та удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків)» проголосувало 252 народних депутати, повідомляє Великий Київ.

Треба зазначити, що законопроект був допрацьований після вето, накладеного Президентом. Тепер особи, які проживають у гуртожитках не менше п’яти років, зареєстровані або мають договір оренди, перебувають у черзі на квартиру та не мають іншого житла, можуть приватизувати свої кімнати в гуртожитках.

«Закон сприяє реалізації житлових прав громадян, які не мають власного житла і на законних підставах фактично мешкають у гуртожитках та зареєстровані в них понад п’ять років, шляхом безкоштовної приватизації житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках, де вони проживають», зазначається в поясненні до законопроекту.

Окрім того людина, яка претендує на приватизацію або його родичі мають бути пов’язані трудовими відносинами з підприємством, якому належав гуртожиток.

Також даним законом буде закріплено механізм передачі гуртожитків, які включені до статутних капіталів підприємств, територіальним громадам.

За даними Мінрегіонбуду, зараз в Україні всього 3032 гуртожитки, з них у власності держави — 550, у статутному капіталі — 517, у комунальній власності — 1965.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017