Реформа медичної галузі: обираємо сімейного лікаря

Новини 19 Чер. 2017 р., 16:52 70

Спеціалізація сімейного лікаря має стати найпрестижнішою в системі охорони здоров’я. Адже зарплату обіцяють від 15 до 25 тисяч гривень, і залежатиме вона від якості роботи медика, зазначає 24 канал.

Тож уже зараз українці починають обирати лікаря первинної ланки для всієї родини, щоби згодом, в перспективі, укласти з ним договір. Для цього потрібно звернутися в районну поліклініку. При собі обов’язково мати паспорт.

Загалом медики підтримують ідею з вибором лікаря. Але єдиного Всеукраїнського електронного реєстру поки що немає, і система поки що діє лише в деяких лікарнях.

Записатися на прийом до сімейного лікаря можна через Інтернет за допомогою системи Healthy. Для цього не потрібно чекати в черзі. Зареєструватися можна навіть з мобільного телефона. Потрібно лише ввести ім’я, дату народження, телефонний номер та обрати лікаря. Невдовзі надійде СМС-повідомлення з підтвердженням. Все займе не більше кількох хвилин.

Якщо ви вже обрали собі сімейного лікаря, з ним потрібно укласти угоду. За словами розробників програми, з часом планується показати пацієнтам рейтинг лікарів. Це буде реальний рейтинг, де пацієнти голосуватимуть за лікаря, приходячи на прийом.

Лікарняні електронні черги згодом мають стати основою всеукраїнського електронного реєстру. Їх планують об'єднати в єдиний лікарський рейтинг. Це буде і орієнтир для пацієнта, і своєрідний табель з оцінками роботи медиків.

У МОЗ усвідомлюють, що труднощів із введенням медичної реформи не уникнути. Десятиліття безладу в медицині не минули безслідно. Однак гарний фахівець без пацієнтів не залишиться. Наразі в Україні бракує сімейних лікарів. Тому пацієнтам радять шукати свого лікаря вже сьогодні.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017