Розмір субсидій перерахують

Новини 02 Тра. 2017 р., 12:38 129

У зв’язку зі зміною з 1 травня норм споживання комунальних послуг, перерахують і розмір субсидій. Тепер доведеться економити ще більше, адже норми споживання комунальних послуг зменшилися: з 1 травня виділятимуть 5 метрів кубічних «пільгового» газу, а не 5,5, як було дотепер, а електроенергії — 51 кВт/год замість 65, повідомляє 24 канал.

На думку урядовців, це реальні норми споживання, бо під час опалювального сезону люди через задуху в квартирах навіть відчиняли вікна.

Зміни торкнулися і площі помешкань. Тепер і власники великих квартир — до 75 квадратних метрів — можуть отримати субсидії. Досі пільговою площею вважалися 49 «квадратів».

Також зміниться система розрахунку субсидій. Тепер для призначення субсидій будуть враховуватися доходи за чотири квартали перед призначенням. Раніше це вважався попередній календарний рік. Наприклад, субсидії призначалися в жовтні, а доходи рахували за попередній рік. Тепер — доходи з квітня минулого року по березень поточного, зазначає заступниця директора соціального департаменту Мінсоцполітики Тетяна Голубенко. Тобто підвищену «мінімалку» у 3200 гривень враховуватимуть вже цього року. А це означає, що субсидії зменшаться.

Перепризначення субсидій з 1 травня відбудеться автоматично. Повторно документи повинні подати лише ті люди, які змінили місце роботи або проживання, чи придбали щось на суму понад 50 тисяч гривень.

Цього року Держбюджетом передбачено рекордну суму на субсидії — 52 мільярди гривень. Більше країна витрачає лише на армію. Через високі комунальні тарифи за субсидіями звернулися майже сім мільйонів родин, зазначається в повідомленні.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017