Протягом останнього тижня в Броварах не зареєстрували випадків гепатитів, які понад місяць до того виявляли щотижня. Однак зафіксували по декілька захворювань на небезпечні туберкульоз, сальмонельоз та кліщову хворобу Лайма. До того ж, фахівці знову виявили кір, якого не було попереднього тижня. Всі недужі є дорослими. Про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначено у звіті, із 31 серпня по 6 вересня в місті виявили 23 випадки кишкових розладів – гастроентероколітів. Серед недужих – 5 дітей, усі не відвідують школи чи садочки. 15 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. Вони епідеміологічно не пов’язані між собою.

Іще один пацієнт захворів на сальмонельоз. Діагноз 77-річного пенсіонера підтверджений лабораторно. Його поклали лікуватися у стаціонар.

Броварський районний відділ лабораторних досліджень

На інфекції з крапельним механізмом зараження у вказаний період захворіли 5 осіб. Один із недужих має відкриту, тобто заразну, форму туберкульозу. 34-річному безробітному чоловікові із вул. Сонячної діагноз поставили під час проходження профогляду. Тепер він лікується у Київському обласному протитуберкульозному диспансері.

Окрім того, фахівці знову виявили випадки кору в Броварах. Зазначимо, попереднього тижня в місті не виявили жодного хворого на цю надзвичайно заразну недугу. Усі четверо хворих, ідеться у звіті, – дорослі. Серед них троє вкладені на лікарняні ліжка. Тим часом про інші випадки «крапельних» інфекцій, як от вітряної віспи чи скарлатини, у відділі лабораторних досліджень цього тижня не звітують.

За останні 7 днів не минулося і без кліщової хвороби Лайма – встановили 2 випадки. Обидва укуси комахи здійснили в броварському лісі. Іще двоє жителів поскаржились на укуси домашніх тварин. Профілактичне лікування проти сказу їм не призначали, принаймні до закінчення спостереження за «нападниками», яке триватиме протягом 10 днів.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій