Сапожко і Ко пропонують відкласти програму запобігання підтопленню міста

Новини 08 Лют. 2017 р., 14:15 265

8 лютого у міськраді відбулося засідання погоджувальної ради (організаційно-технічний захід, де голови фракцій, голови депутатських комісій та міський голова підбивають підсумки роботи комісій і узгоджують порядок денний), на якому було вирішено:

1. Частину техніки «Бровари-Благоустрій», яку збиралися списати, залишити

Так, щодо проекту №2 «Про надання дозволу на списання комунального майна територіальної громади м. Бровари», де йдеться про списання комунального майна КП «Бровари-Благоустрій», голова депутатської комісії з питань ЖКГ Борис Дудко розповів, що депутати виїжджали безпосередньо на територію базування комунального підприємства з перевіркою і дійшли висновку — серед техніки, яку планують списувати, є така, яку можна відремонтувати.

Погоджувальна рада ухвалила рішення рекомендувати сесії зняти декілька пунктів додатку проекту (стосується двох моторолерів та одного екскаватора), і залишити цю техніку для ремонту.

2. ЖБК «Ярославський»: погоджувальна рада рекомендує підтримати проект

Погоджувальна рада проголосувала за рекомендацію підтримати на сесії проект рішення «Про безоплатне прийняття майна, що перебуває у власності та на балансі житлово-будівельного кооперативу «Ярославський» у комунальну власність територіальної громади м. Бровари».

Суть проекту — прийняти безоплатно у комунальну власність територіальної громади м. Бровари внутрішньо квартальний проїзд вздовж вул. Київської – від вул. Стефаника Василя до вул. Симоненка Василя – та мережі напірного колектору господарчо-побутової каналізації від КНС №9 по вул. Петлюри Симона,21/1 до існуючого колектору по бульвар Незалежності, що перебувають на балансі та у власності житлово-будівельного кооперативу «Ярославський».

Нагадаємо, що цей проект уже виносився на сесію міської ради 3 листопада і депутати його не підтримали. Річ у тім, що попри передачу мережі напірного коллектору господарчо-побутової каналізації від КНС №9 безкоштовно (за проектом), при розрахунку пайового внеску, суму у 2,2 млн. грн. (вартість мережі напірного колектору господарчо-побутової каналізації) хотіли зарахувати як інвестиційне навантаження. По факту тоді ЖБК «Ярославський» надав квитанцію на суму в 5 тисяч гривень.

Відзначимо, що міський голова Ігор Сапожко на запитання, яка повна сума пайового внеску, відповів, що це питання не стосується проекту, де йдеться про передачу каналізаційної мережі місту. Також під час погоджувальної ради не звучало, що на сесію чекають представників ЖБК «Ярославський», хоча під час засідання комісії з питань ЖКГ депутати Вадим Андрієвський та Борис Дудко наполягли на тому, щоб вони були присутні і щоб така умова була внесена в протокол засідання.

3. Програма проти підтоплення міста: Сапожко сказав відкласти

Цікавим вийшов розгляд проекту №10 щодо «Програми запобігання та ліквідації наслідків підтоплення території міста Бровари на період 2017—2021 років».

За цією програмою основними завданнями програми є:

— відновлення функціонування дренажних систем і споруд інженерного захисту територій міста;

— упорядкування та підтримання в належному стані поверхневого водовідводу;

— проведення запобіжних заходів;

— технічне оснащення аварійно-технічних підрозділів спеціалізованих служб міста;

— ліквідація наслідків підтоплення на забудованих територіях і в першу чергу на тих, що належать до зон надзвичайних ситуацій та підвищеної небезпеки;

Програмою визначаються напрями: 

  1. Добудова водоспускних споруд зливової каналізації.
  2. Розчищення з поглибленням магістральних каналів осушувальної системи, до яких надходять підземні та поверхневі води з території міста.
  3. Влаштування локальних, для окремих житлових районів або ділянок, системних горизонтальних трубчатих дренажів із дренажними насосними станціями, які будуть відкачувати дренажні води у мережу дощової каналізації або водойми.

Повну програму можна прочитати тут.

Зазначимо, що Програма, як розповіли «Трибуні-Бровари» представники компаній забудовника у ІІ житловому районі «Скандія», узгоджувалася з самими забудовниками і ЖК «Скандія» готова була взяти на себе частину зобов’язань по проблемі підтоплення міста.

Присутні на погоджувальній раді депутати Леонід Черепейнік та Борис Дудко наполягали на необхідності підтримати програму, але на період не до 2021 року, а принаймні на рік. Оскільки тоді під програму можливо буде відразу виділяти кошти хоча б на розробку проектів земельних сервітутів для того, щоб можна було б розчищати зливові каналізації.

Проти прийняття програми вже на цій сесії міської ради виступив депутат Юрій Скотніков з аргументом, що була робоча група по питанню підтоплення і вирішила, що проект треба доопрацювати.

Присутня лідер ГО «Громадські активісти» Ірина Нілова заявила про власну програму боротьби з підтопленням. За цю ідею ухопився міський голова Ігор Сапожко і вніс пропозицію перевести програму Нілової в електронний вигляд, надати Апарату ради, познайомити з нею депутатів…

При цьому активісти, які понад десять років, з їхніх слів, воюють за програму запобігання та ліквідації наслідків підтоплення жодним словом не виступили наперекір міському голові, хоча по факту реалізацію програми проти підтоплення затягують.

Депутат Черепейнік переконував у доцільності затвердити програму з поправкою, що до неї можна буде вносити зміни, але Погоджувальна рада не підтримала навіть це. Зрештою, депутат добився того, що в протокол було внесено запис: робоча група має доопрацювати Програму не більше, ніж за два тижні і надати свої висновки. А для затвердження проекту рішення можуть навіть скликати позачергову сесію.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018