Сезон відпусток: як спланувати кількаденну мандрівку з наметами

Новини 21 Лип. 2017 р., 15:08 6

Якщо вам хочеться відпочити від міської суєти, підбадьорити себе після сірих робочих буднів — вирушайте у туристичний похід. Але що робити, якщо найближчим часом ніхто зі знайомих в турпохід не збирається? Звичайно ж, організувати його самостійно. Як організувати похід власними силами і що потрібно зробити, щоб відпочинок з наметами не перетворився на кошмар, розповідають Подробности.

Куди вирушити

Для першого походу краще не вибирати місця, які дуже віддалені від цивілізації. У вас має бути можливість швидко повернутися додому в разі раптових форс-мажорних обставин. Не плануйте перший похід занадто довгим.

Ви можете обрати будь-яке місце: гори, берег моря, річки або озера. Табір потрібно розбивати в радіусі одного кілометра від джерела чистої прісної води, оскільки ближче завжди буде більше людей, а далі буде ліньки ходити. Ставити намет під деревом треба так, щоби зранку тінь падала на нього: це дасть вам можливість зайву годину поспати (літнє сонце розігріває тканину і зазвичай о восьмій ранку вже хочеться швидше вирватися з розпеченого намету).

Що з собою взяти

Власне, намет, спальники, туристичні килимки (каремати). Варто взяти із собою великий шматок тканини, щоби натягнути його на дерева заради створення додаткової тіні. Якщо намет водопроникний, візьміть для нього клейонку для укриття від дощу. Іще в обов’язковому списку туриста:

— казанок для їжі;
— казанок для чаю (не слід сподіватися, що казанок для їжі вдасться добре відмити за допомогою піску);
— алюмінієві тарілки, ложки, кружки;
— ножі (бажано по одному на кожного);
— кілька 5-літрових пляшок (одна з них стане умивальником, інші — для запасу води);
— багато пакетів для сміття. Коли почне здаватися, що взяли достатньо, візьміть ще стільки ж;
— сокира;
— лопатка;
— ліхтарик (по одному на кожного);
— репеленти (мало не буває, особливо біля водойм. Краще купити щось на кшталт спрею «проти всіх комах», це допоможе врятуватися і від комарів, і від кліщів);
— сонцезахисні засоби;
— аптечка (обов’язковий мінімум: активоване вугілля, засоби від алергії, дезінфікуючий засіб, жарознижувальне, вата, бинт);
— теплий одяг (якою б спекотною не здавалася погода, вогнище не зігріє в разі раптового дощу).

Щодо їжі складно підібрати універсальний список, але є три критерії: їжа повинна довго зберігатися, бути поживною та містити мінімум води.

Як організувати побут

Якщо наметів багато, краще розташувати їх по колу виходом один до одного. Кращим місцем вважається те, де о 8-9 годині ранку буде тінь. Багаття не можна розкладати ближче, ніж за п’ять метрів від наметів.

Місце для багаття: потрібно розчистити ділянку радіусом три метри від сухої траву, посипати піском, у центрі викопати яму та обкласти камінням. Не складайте дрова занадто близько до полум’я.

Викопайте глибоку яму та застеліть її поліетиленом. Вона стане вашим холодильником на найближчі дні.

Із п’ятилітрової пляшки можна зробити умивальник, якщо в неї відрізати дно і в перевернутому вигляді повісити на дерево.

Варто із самого початку походу сортувати сміття на органічне та неорганічне. Залишки їжі згодом можна буде закопати. Якщо ви знаєте, що в місцевості, де ви зупинилися, живуть дикі тварини, вночі не забудьте підвісити продукти та сміття на дерева.

Не забувайте про захист від сонця, особливо в перші дні. Навіть в тіні є ризик згоріти.

Чим себе зайняти у поході

Вивчайте сузір'я, користуючись відсутністю міського світлового шуму. Досліджуйте рослини, зберіть гербарій, спостерігайте за «місцевими жителями». Зрештою, просто байдикуйте та насолоджуйтеся життям. Погодьтеся, у диких умовах це особливо приємно.

Організація туристичних походів має дуже багато різних нюансів, вимагає серйозного підходу, досить тривалої підготовки. Але самостійний похід подарує своє, особливе задоволення. А це вже точно окупить витрачені сили та час на підготовку до мандрівки.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017