У медичних закладах Броварів наявна достатня кількість вакцин проти кору. Причому всі лікарські засоби – західного виробництва. Раніше робили щеплення бельгійською вакциною, а нещодавно завезли ще й американську. Попри це план вакцинації дітей у віці 1 року виконаний лише на 69,7 %. Тим часом щотижня фахівці виявляють все нові й нові випадки зараження кором у місті. Про це розповідають лікарі головних медичних і лабораторних установ Броварів.

Як розповів учора, 28 січня, під час оперативної наради за участі міського голови очільник первинної ланки медицини Броварів Ігор Кравцов, нещодавно до міста надійшла партія вакцин від кору американського виробництва – 1000 доз. До того в запасах міських медзакладів перебувала вакцина, вироблена в Бельгії.

Як зазначив головний лікар, індійських щеплень від кору в Броварах нема, а саме вакцини з цієї країни часто «лякають» пацієнтів, через що ті відмовляються робити щеплення. Водночас Ігор Кравцов вказує, що на сьогодні в місті загалом є достатня кількість вакцин від кору американського та бельгійського виробників.

Його слова підтверджує Віра Товстоног, начальниця броварського районного відділу лабораторних досліджень. На кінець року в Броварах загалом було в наявності 1450 доз.

Попри це, зі слів керівниці установи, рівень вакцинації в місті вкрай незадовільний. Так, річний план вакцинації дітей проти кору у віці 1 року виконаний лише на 69,7 %. Відповідно до останнього звіту відділу лабораторних досліджень, за цим показником мали вакцинувати 1405 дітей, однак виконали лише 979 щеплень – 426 немовлят зостались незахищеними від кору.

Водночас, як розповів Ігор Кравцов, минулого тижня надійшло багато звернень від людей із запитаннями про те, де можна придбати вакцини і зробити щеплення дорослим.

Зазначимо, згідно зі звітом відділу лабораторних досліджень, з 18 по 24 січня в Броварах кором захворіли 5 осіб, серед яких 4 є дітьми. Двоє з неповнолітніх відвідують 5-у школу, іще по одному – 3-ю школу і садок «Барвінок». Усі недужі, в тому числі 25-річний дорослий, перебувають на стаціонарному лікуванні. За результатами епідемічного розслідування, фахівці встановили, що хворі не були вакциновані проти кору.

За 2019 рік на Броварщині кором занедужало вже 44 особи, в тому числі 19 дітей, ідеться у звіті. Левова частка пацієнтів – із Броварів. Тут загалом виявили 32 випадки, з-поміж яких 16 – у неповнолітніх.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій