Що українці дарують на день закоханих та скільки доведеться витратити

Новини 12 Лют. 2017 р., 14:16 137

Попри кризу, українці активно готуються до Дня усіх закоханих, який відзначається 14 лютого. Покупці готові до серйозних покупок — за даними експертів, зазвичай середній чек напередодні свята складає від 150 до 2500 грн. Тож які подарунки купують українці та чи реально заощадити у переддень свята Валентина?

За результатами дослідження Prom.ua, напередодні 14 лютого українці купують різні товари — від парфумерії та алкогольних напоїв до біжутерії та інтимних товарів. За словами фахівців, люди купують для своїх половинок не лише романтичні сувеніри, а й такі, що відповідають їхнім бажанням і потребам.

Зазвичай на вибір подарунка впливає його вартість, тож багатьох покупців не може не тішити зниження середнього чека у багатьох категоріях товарів. Так, упродовж останніх двох років вартість солодощів та алкоголю впала на 100-200 грн, а, приміром, планшетів — аж на 500 грн. Якщо 2014 року люди витрачали на алкогольні напої 847 грн, на солодощі — 426 грн, а на планшети — 3119 грн, то цього року на ці товари можна витратити відповідно 660, 302 та 2541 грн.

Існує кілька причин зниження вартості товарів — це і передсвяткові розпродажі, які дають змогу суттєво зекономити, і розширення асортименту товарів, що дозволяє обрати не лише дорогі, але й скромніші, бюджетні варіанти. Також однією з причин зниження вартості є збільшення кількості рітейлерів на ринку України — за покупця доводиться боротися, в тому числі і шляхом зниження цін.

Експерти радять не запасатися подарунками спішно, адже при розумному підході можна зекономити 10-20% від середньої ціни товару. В Європі у лютому традиційно проводяться розпродажі, і в Україні зараз теж з’явилася така традиція. Варто заздалегідь підписатися на розсилку магазину, щоби не пропустити знижок, наголошують фахівці.

Крім звичних подарунків на День святого Валентина — квітів, вина та солодощів — українські споживачі все частіше придивляються до незвичайних сувенірів. Це може бути ключниця-шпаківня, плед з рукавами для двох, печиво з передбаченнями, столик для сніданку до ліжка тощо. За оцінками маркетологів, такі подарунки обійдуться дарувальнику в межах 300-700 гривень. Українці бажають отримувати на свято більше позитивних емоцій, яких так бракує в кризу, зазначають експерти.

НОВИНИ

15.01.2018
12.01.2018