У місцевому центрі зайнятості зареєстровано 932 вакансії, серед яких зарплатню на мінімальному рівні пропонують хіба що комунальні підприємства. Решта роботодавців готові платити від 4,5 тис. грн/міс. навіть прибиральникам. А в цілому в Броварах та районі середня зарплатня постійно зростає – на 200-500 грн./міс.  Про це в понеділок, 9 січня, під час оперативної наради за участі заступника міського голови розповів Максим Вітер, директор Броварського міськрайонного центру зайнятості.

Попри такі оптимістичні дані, на обліку в установі зараз перебувають 795 безробітних, з яких 550 – жителі Броварів, – зазначив Максим Вітер. Велике число людей без роботи занепокоїло заступника міського голови Григорія Голубовського, який головував на засіданні. Він запідозрив, чи не пропонують зарплати, менші рівня мінімальної (зараз становить 3,2 тис. грн./міс., – Т. Б.).

На це керівник установи зазначив: найбільша кількість вакансій з мінімальними заробітними платами пропонується від комунальних підприємств. А вакансії нижче цього рівня не реєструються у принципі.

Максим Вітер

«За мінімальну заробітну плату сьогодні ніхто працювати не йде, знайти людей неможливо. Сьогодні ринок праці на користь найманого працівника. Сьогодні середня заробітна плата щомісячно зростає – фактично 200, 300, 500 грн. щомісячно […] Тому, дійсно, заробітна плата, яка пропонується відповідно до тарифів в ЖЕКах наших, вона просто неконкурентоздатна. […] ще місяць, два, три – вони залишаться взагалі без персоналу,» – розповів Максим Вітер.

Очільник міськрайонного центру зайнятості зауважив, що інші роботодавці пропонують значно вищу оплату праці. З його слів, навіть прибиральникам службових приміщень «виставляють»  4,5 тис. грн./міс., у той час як у ЖЕКах на таку роботу – мінімальну зарплатню.

На це Григорій Голубовський зауважив: «…підняття заробітної плати на комунальному підприємстві пов’язане з підняттям тарифів. Люди це сприймають негативно. Ми повинні просто показувати: або воно буде, або його не буде. Ми ж розуміємо, що сьогодні, он, сидять директори ЖЕКів, які, коли був снігопад, вони самі ходили з лопатами, бо не вистачає ні двірників, ні прибиральників. Вони просто не йдуть на роботу.»

Григорій Голубовський

Заступник міського голови запропонував очільнику Центру зайнятості зробити для керівництва міста аналіз зарплат на підприємствах Броварів (головно – робітничих професій), щоби можна було зрозуміти, на скільки наші комунальники відстають. Максим Вітер пообіцяв здійснити таку дослідницьку роботу та надати необхідну інформацію.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій