Школи мають звітувати перед батьками, куди витрачаються зібрані гроші, — Гриневич

Новини 15 Лип. 2017 р., 13:31 39

Міністерство освіти і науки України запропонувало в новому законі про освіту зобов’язати шкільні благодійні фонди, куди батьки школярів здають гроші на ремонт, звітувати про витрачені кошти. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич, повідомляє «Слово і Діло».

«У цьому законі (про освіту. — Ред.) є стаття, яка буде зобов’язувати всі навчальні заклади в обов’язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи, та як вони витрачаються. Тоді стане зрозуміло, й батьки зможуть поставити питання тим, хто заохочує їх здавати гроші. Якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді незрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків», — зазначила Гриневич.

За словами міністра освіти, сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які Міносвіти не має права заборонити. Дуже важливо, щоби ці фонди чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Це має показати, скільки тіньових коштів у нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються. Внаслідок фінансової децентралізації органи місцевого самоврядування мають зовсім інші можливості — у них збільшилася доходна частина бюджету в кілька разів. Тож зараз вони мають набагато більше можливостей забезпечити школи всім необхідним.

Зараз не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші до шкільних фондів, що позначається на ставленні до дітей. «Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим паче великих сум. Із цим можна боротися лише таким чином, що ми маємо вивести на світло всі внески батьків до бюджету кожного навчального закладу й вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються», – підкреслила Лілія Гриневич.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017