Штрафи за нелегальне паркування на місцях для водіїв-інвалідів зростуть

Новини 25 Лип. 2017 р., 13:34 15

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який посилює відповідальність за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документом запроваджується обов'язкове забезпечення парковок місцями для інвалідів та їх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення інвалідів і дітей-інвалідів.

Крім того, посилюється адміністративна відповідальність за порушення пільг для цих осіб, які встановлені законом «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Закон вносить зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Ці зміни дозволять законодавчо захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять, на безкоштовну парковку на спеціально обладнаних місцях, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

Підвищується розмір штрафів за зупинку або стоянку, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безкоштовного користування особами з інвалідністю або особами, які їх перевозять.

Відповідно до закону, якщо водій не є інвалідом, то зупинка або стоянка його транспортного засобу на місцях, позначених дорожніми знаками або розміткою, які дозволяють паркування водіїв з інвалідністю, передбачає штраф від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз — від 16 до 18).

Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017