Сільрадам пропонують реєструвати шлюби та розлучення

Новини 12 Бер. 2017 р., 16:03 24

Незабаром сільські ради можуть перебрати на себе функції РАЦСів. Вони будуть реєструвати укладення та розірвання шлюбу за наявності спільних дітей без суду, якщо це є спільним рішенням чоловіка та дружини. Місце укладення шлюбу не залежатиме від реєстрації молодят, повідомляє Закон і Бізнес.

У парламенті зареєстровано законопроект №6150 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та наближення до громадян адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Цим документом передбачається передача послуг у сфері РАЦС на місця. Таким чином, виконкомам міських, сільських та селищних рад буде розширено повноваження у частині укладання та розірвання шлюбу. Відділи РАЦС Міністерства юстиції поступово закриватимуться. Процес передачі повноважень триватиме до 2023 року.

Для прийому заяв пропонується запровадити принцип екстериторіальності. Терміни їх розгляду скоротяться, також документи можна буде подавати в електронному вигляді.

Процедура розірвання шлюбу для подружжя, яке має дітей, також зазнає змін. Якщо немає спору між чоловіком та дружиною, звертатися до суду не буде потрібно.

Ці зміни мають спростити процедуру узаконення стосунків між громадянами. Але, з іншого боку, можливі певні ускладнення, як це було з реєстрацією нерухомості та бізнесу. Тоді надмірні спрощення стали причиною численних випадків рейдерства та шахрайства.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017