«Сірі» зарплати: роботодавців перевірятимуть без попереджень

Новини 29 Кві. 2017 р., 15:48 60

На офіційному веб-ресурсі Кабінету Міністрів України оприлюднено Порядок здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю. Відповідну постанову було ухвалено 26 квітня на засіданні Кабміну, повідомляє Укрінформ.

Документ спрямований на виявлення неоформлених працівників. Це є черговим кроком уряду в боротьбі за легалізацію доходів громадян та з недобросовісними підприємцями. Згідно з документом, Кабмін дозволяє інспекторам праці перевіряти роботодавців на предмет неоформлених працівників без попередження.

Інспектори праці за наявності службового посвідчення мають право безперешкодно, без попереднього повідомлення здійснювати інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин. У рамках таких візитів вони можуть:

— проходити до будь-яких приміщень, в яких використовується наймана праця;
— ознайомлюватися з будь-якими документами, ведення яких передбачено законодавством про працю;
— наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та працівникам підприємства запитання, що стосуються законодавства про працю,
— отримувати із зазначених питань усні та/або письмові пояснення.

За наявності ознак кримінального правопорушення чи створення загрози безпеці інспекторів праці, до інспекційних відвідувань залучатимуть працівників правоохоронних органів, зазначається в повідомленні.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017