Скасовано санітарні норми використання комп’ютерів у школах та режим праці учнів за ПК

Новини 19 Лип. 2017 р., 16:39 185

Міністерство охорони здоров’я України скасувало державні санітарні правила та норми щодо влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, повідомляє портал Osvita.ua.

«Визнати такими, що втратили чинність, Державні санітарні правила та норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах» ДСанПіН 5.5.6.009-98, затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 року № 9», — зазначається у наказі.

Нагадаємо, у червні 2017 року під час робочої поїздки до Одеської області міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що санітарні норми використання комп’ютерної техніки в Україні є застарілими.

«Більшість характеристик техніки, що зумовлювали саме такі правила, змінилися. Чинні санітарні норми не сприяють ні освітньому прогресу, ні здоров’ю учнів — школярі просто розуміють їхню абсурдність і, зокрема, тому не виконують взагалі жодних правил у користуванні технікою. Використання гаджетів та різноманітних освітніх аплікацій у школах також обмежені саме цими санпінами», — підкреслила Лілія Гриневич.

Згодом МОНУ оприлюднив інформацію про намір провести аудит комп’ютерного обладнання шкіл і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію у системі освіти.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017