Спецслужби РФ причетні до атаки вірусу «Petya.А» — СБУ

Новини 03 Лип. 2017 р., 11:49 65

Служба безпеки України встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу Petya.А на території нашої держави, яка відбулась 27 червня.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Кібератака за допомогою шкідливого програмного продукту відбулась на державні установи, об’єкти транспортного, енергетичного, фінансового сектору та приватні підприємства, мала на меті дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні.

За повідомленням Служби безпеки України, зараження було сплановане та здійснено заздалегідь. Кібератака «замаскована» під звичайний вірус типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників. Проте відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було метою атаки. «Ураження» вірусом відбувалось в декілька етапів та стартувало напередодні державного свята — Дня Конституції України.

Спеціалісти зазначають масштабність та оригінальність зараження, пов’язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. Оскільки основним результатом кібератаки мало бути знищення важливих даних, дестабілізація роботи приватних та державних установ України.

«Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ «TeleBots» та «Blackenergy». Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ», — зазначається у повідомленні.

Наразі СБУ, співпрацюючи з Нацполіцією та іншими компетентними службами та установами, здійснюються заходи по мінімізації та локалізації наслідків атаки вірусу-вимагача.

Нагадаємо, кібератака 27 червня вплинула на роботу багатьох приватних структур, торкнулась навіть роботи київського метрополітену, Чорнобильської АЕС та «Ощадбанку». Останній планує відновити повноцінну роботу вже сьогодні.

30 червня СБ України опублікувала оновлені рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017