Київський апеляційний суд направив справу народної депутатки Надії Савченко та екс-керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана до Броварського міськрайонного суду, що на Київщині, – повідомляє Громадське. 13 квітня в Броварському суді відбулося перше слухання справи Савченко та Рубана. 

Раніше справу Савченко передали до Дарницького райсуду, – про це повідомляла сестра депутатки Савченко, інформує Громадське.

Нагадаємо, у березні 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, а генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці. Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Як зазначає Громадське, Луценко також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

1 серпня 2018 р. правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана. 21 січня Рубану вручили обвинувальний акт.

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув’язнення.

Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння «ДНР» та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб. Крім того, повідомляє Громадське, Рубану оголосили підозру за ст. 109 (змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) КК України.

13 квітня в Броварському міськрайонному суді відбулося перше слухання справи Надії Савченко. Суд оголосив перерву в засіданні до 09:30 понеділка, 15 квітня. До цього часу чинні за договором адвокати Рубана (один адвокат) і Савченко (8 захисників) мають  прибути на слухання, позаяк на перше – не з’явилися.

У Броварському суді має вирішитися, чи вийде Савченко на волю або ж її знову відправлять під арешт. У понеділок, 15 квітня, для Савченко, як і екс-керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, запобіжний захід закінчується.

Фото – із Інтернету

Поділитись

Про Автора