Нарешті міський культурний центр «Прометей» має керівника. Директором комунального закладу культури на конкурсній основі  обрано  колишню директорку МКЦ Ольгу  Константюк, яка останні півроку обіймала посаду культорганізатора. За неї проголосувало 5 із 9 членів комісії.

На початку грудня в МКЦ «Прометей» спробували втретє обрати очільника комунального закладу культури.  8 грудня відбувся І тур конкурсу на заміщення вакантної посади директора «Прометею». У списку претендентів на крісло очільника, поряд зі «старими» кандидатами: працівниками МКЦ Ольгою Константюк, Анною Остапенко, Олегом Здоровцем, В’ячеславом Рудим, з’явилося і нове ім’я –  полковник запасу СБУ, Заслужений працівник культури України Олександр Грищук. Однак Олег Здоровець згодом передумав і зняв свою кандидатуру, а В’ячеслава Рудого до участі в наступному турі комісія не допустила, аргументуючи тим, що він не має повної вищої освіти, лише диплом бакалавра. Тож у другому турі, який було призначено на 10 січня, мали взяти  участь 3 претенденти.

Однак на початку засідання комісії депутатка від БПП «Солідарність» Галина Негода виступила із заявою, де зазначила, що члени  комісії порушили Закон України «Про вищу освіту» та незаконно позбавили В’ячеслава Рудого права участі в ІІ турі конкурсу, позаяк у Законі немає поняття «не повна вища освіта» та «повна вища освіта», а диплом бакалавра є першим рівнем вищої освіти і відповідає шостому кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій. Також, стверджувала депутатка, комісія порушила і Закон «Про культуру», який дозволяє очолювати державний чи комунальний заклад особам, які мають вищу освіту, тому вимагала в комісії  переглянути своє рішення та допустити В’ячеслава Рудого до участі в другому турі. Свою колегу підтримали депутати Ірина Веремчук та Сергій Батюк.

Галина Негода

Ірина Веремчук та Сергій Батюк

Та заступник начальниці управління культури Лариса Метьолкіна зауважила, що закон забороняє втручання в роботу комісії будь-якої влади. У свою чергу Сергій Батюк зазначив, що комісія приймала рішення про відмову Рудому не вивчивши законодавчої бази, а депутати лише наголосили на порушенні законодавства. Вислухавши аргументи обох сторін, голова комісії Катерина Мелікова все ж провела голосування, за результатами якого («за» – 7, «утрималися» – 2) комісія допустила В’ячеслава Рудого до участі у відборі на посаду керівника «Прометею». До слова, одна з членів комісії «була присутня» через веб-камеру, в такий спосіб і голосувала.

Кожен із 4 кандидатів на посаду директора  МКЦ протягом 15 хв  намагався переконати комісію, що саме він гідний очолити комунальний заклад культури. Так Олександр Грищук зауважив, що не знайомий з положенням МКЦ «Прометей», де регламентовано всю діяльність закладу, тож озвучив власне бачення пріоритетних завдань  розвитку центру. Найперше, з чого планує пан Олександр розпочати роботу на посаді директора в разі свого обрання, так це з адміністративно-господарчої роботи: обстеження матеріально-технічної бази, проведення ремонтів, модернізації вже існуючого технічного обладнання, запровадження альтернативної – модульної системи опалення. У перспективі – «запуск» роботи веб-сайту, веб-сторінки та електронного реєстру заходів. У своїй роботі планує опиратися на колектив однодумців-професіоналів, які, на думку пана Олександра, «мають працювати, як годинник» за гнучким графіком роботи. Зокрема, працювати, коли все населення відпочиває. Відповідаючи на запитання членів комісії, зауважив, що якщо з колективом працюватиме «в одній тональності», то міняти працівників не буде. Зарплату директора комунального закладу знає, та вона його не бентежить, позаяк як ветеран СБУ та Заслужений працівник культури має гідну пенсію.

Олександр Грищук

Серед інноваційних програм культурного розвитку назвав майстер-класи для всієї родини, зустрічі юнацтва з поетами та письменниками, відомими та успішними громадянами країни, конкурс сатири і гумору, виставки та майстер-класи до Великодня та інше.

Ольга Константюк проект свого бачення розвитку МКЦ зачитала на одному диханні. Серед найголовнішого назвала фахові кадри, гідне фінансування, ефективну організацію творчого процесу, зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази. 

Ольга Константюк

У  переліку заходів  своєї програми із матеріально-технічного забезпечення зачитала понад 20 пунктів, які свідчать: кандидатка знає практично всі проблеми та потреби МКЦ. Серед озвученого – капремонт фасаду, обладнання сходів світлодіодною стрічкою, обладнання приміщення центру під студію звукозапису, заміна світлоприладів на світлодіодні, придбання куліс (одягу) для сцени, уніформи для техперсоналу, створення на базі центру (де було кафе) сучасної мистецької артгалереї, заміна каналізаційних мереж, облаштування у малому фойє хореографічної зали, демонтаж вентиляційної шахти, ремонт підвального приміщення та інше. Серед запланованого – і роботи по придбанню та встановленню сонячних батарей.

Озвучила кандидатка і план заходів культурно-мистецької діяльності. Але, за словами пані Ольги, реалізувати це можливо за умови обладнання приміщень та введення штатних одиниць для організації гурткової роботи. Наразі в МКЦ діє лише один гурток – театральний. Також планує, в разі обрання, провести низку фестивалів, серед яких – фестиваль писанок, джазової музики та  рок-фестиваль. Озвучила і бажання співпрацювати з національними культурними центрами  (представництвами в Україні). Пані Ольга вважає, що для повноцінної роботи МКЦ потрібен лише  світлотехнік.

Під час свого виступу Анна Остапенко наголосила, що  колектив «Прометею» може робити більше, ніж робить зараз, і якщо заклад належно фінансуватимуть, то і своїм колективом зможуть багато чого досягти. Якщо ж оберуть директором, планує зробити так, щоб заходи стали якісніші, щоб «Прометей» справді став центром, у який би люди хотіли приходити. Для цього, каже, варто налагодити співпрацю із школою мистецтв, музичною школою, музеєм та бібліотеками. А для того, щоб розширити мережу безкоштовних гуртків та майстер-класів, варто переобладнати колишнє приміщення «Вояж», вважає Анна. Для  залучення до культурного життя міста дітей, пропонує заохочуючи їх квитками в кіно чи на виставки. Проблемою до втілення своїх планів вважає відсутність належних приміщень. Та і самі працівники «Прометею» працюють у необлаштованих кімнатах. Саме це є причиною того, що не розвивається театральний гурток, хоча діє у МКЦ вже 12 років, зауважила Анна. Гурток навіть міг би заробляти на потреби центру, вважає кандидатка. Продемонструвала претендентка на посаду директора і знання технічних проблем свого закладу. Зауважила, що працюють у одному кабінеті з Ольгою Константюк, тож часто обговорюють проблеми «Прометею».

Анна Остапенко

Відповідаючи на запитання присутніх, Анна Остапенко зауважила, що якщо директором оберуть  Ольгу Константюк, вона не проти продовжувати працювати з нею в тандемі і стати художнім керівником. Нині Анна працює культорганізатором.

Порівняно з іншими кандидатами, В’ячеслав  Рудий не мав достатньо часу для підготовки своєї презентації.Тож був досить лаконічним. Позаяк у МКЦ він обіймає посаду головного звукорежисера, тож свою презентацію розпочав із озвучення технічних проблем: необхідності заміни лінії електромереж, освітлення, ремонту обладнання. В’ячеслав запевнив, що творчий колектив готовий працювати і здатен охопити всі верстви населення. І попри невелику заробітну плату в МКЦ працюють ті, які і справді хочуть працювати на результат. Однак, вважає В’ячеслав, штатних одиниць усе ж не вистачає.Так само, як і апаратури, – нині ж «викручуються, як можуть». Як можливий майбутній директор, хотів би, щоб для всіх броварчан МКЦ став взірцем культурного закладу. І це можна здійснити за рахунок нових проектів. Наприклад, рок-фестивалю, вечорів поезій та іншого.

В’ячеслав  Рудий

Ще перед початком голосування частина членів комісії зауважила, що вагаються між двома кандидатурами. Однак саме голосування розставило всі крапки над «і». Переважною більшістю голосів директором МКЦ «Прометей» на найближчі 5 років було обрано  Ольгу Константюк, яка до цього обіймала посаду культорганізатора.

Безпосередньо начальниця відділу культури  Катерина Мелікова віддала свій голос за Олександра Грищука, а от щодо кандидатури Ольги Константюк – «утрималася». «Я два з половиною місяці пропрацювала з тими людьми, які подали свої кандидатури на директора «Прометею» і бачила їхню роботу та мала можливість побачити, як вони реагують на бачення роботи відділу культури, – каже Катерина Мелікова. – Коли я вивчила, як працює МКЦ, до роботи і Константюк, і Остапенко, і Рудого в мене з’явилися певні зауваження та пропозиції. І я бачила їхню реакцію, наскільки вони готові співпрацювати і виконувати ті обов’язки, які на них покладено. Коли я познайомилася з Олександром Грищуком, поспілкувалася, почула його проект, то побачила в ньому професійні якості, які потрібні цьому закладу – більше адміністративної волі й наснаги, і я зрозуміла, що з цією людиною можна співпрацювати і зробити трішки більше, ніж з тими людьми, на рахунок яких я утрималася». 

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"