Кабмін України спростив реєстрацію про готовність будівельного об’єкта до експлуатації. Цей процес пришвидшиться з 10 днів до 1 дня, адже відбуватиметься онлайн,   повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Як зазначено в повідомленні, нещодавно Уряд схвалив постанову КМУ «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», у рамках якої Уряд має запровадити електронний кабінет забудовника. Після набуття чинності нових змін, через цей кабінет можна буде оформити документацію про готовність об’єкта до експлуатації всього за 1 день – шляхом подання декларації онлайн. Нині ж ця процедура займає 10 робочих днів.

Порядок функціонування електронного кабінету розробить Мінрегіон.

Зараз Україна  одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна  посідає 71 місце, поступаючись Польщі та Росії. А за показником «Отримання дозволів на будівництво» за 2 роки Україна покращила позицію з 140 на 30-те місце.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Нагадаємо, рейтинг Doing Business  складається  із результатів щорічного дослідження і враховує низку факторів, що впливають на легкість ведення бізнесу. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Поділитись

Про Автора