У рамках «Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки» виконавчий комітет на своєму засіданні затвердив план заходів реалізації стратегії щодо розвитку інститутів громадянського суспільства⃰ (ІГС).

⃰В Україні до інститутів громадянського суспільства відносять:

 • громадські організації;
 • релігійні організації;
 • благодійні організації;
 • професійні спілки;
 • об’єднання професійних спілок;
 • творчі спілки;
 • асоціації;
 • організації роботодавців;
 • недержавні засоби масової інформації;
 • інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства України.

Відповідно до розпорядження міського голови у Броварах щорічний план заходів виглядає наступним чином:

 1. Провести спільні просвітницькі заходи (конференції, семінари, круглі столи тощо) за участю представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства (ІГС).
 2. Залучати організації громадянського суспільства до роботи у складі оргкомітетів, робочих груп, інших консультативно-дорадчих органів при місцевих органах виконавчої влади.
 3. Залучати делегації представників громадськості та інститутів громадянського суспільства міста у масових заходах щодо відзначення державних свят та пам’ятних історичних подій.
 4. Організувати в навчальних закладах міста відкриті уроки щодо розвитку громадянського суспільства в сучасних умовах.
 5. Проводити збір та аналіз інформації про суспільно-політичну ситуацію в місті.
 6. Проводити семінари та тренінги для представників місцевих органів виконавчої влади, організацій громадянського суспільства з питань здійснення громадської експертизи, організації доступу до публічної інформації, антикорупційної експертизи тощо, а також за проблематикою інституційного розвитку громадських організацій, підвищення ефективності їх діяльності.
 7. Проводити заходи з розвитку міжрегіонального співробітництва з реалізації культурно-мистецьких проектів, зокрема, взяти участь у загальноукраїнському проекті культурної інтеграції «Український Донбас».
 8. Провести публічні консультації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю (дні відкритих дверей, громадські слухання, засідання за круглим столом тощо) щодо залучення громадськості до формування та реалізації державної та регіональної політики.

З останніх показових «публічних» заходів за участі інститутів громадянського суспільства на спогад приходить минулорічний звіт міського голови Ігоря Сапожка, проведений для «обраних» членів інститутів громадянського суспільства.

Показовою також є діяльність нового складу Громадської ради при Управлінні освіти і науки БМР, яка у більшості своїй створена з лояльних до влади представників громадських організацій.

Ще одним з органів, що «плідно» співпрацює з виконавчим комітетом БМР є Громадська рада при виконкомі – колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворений для участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.

Нагадаємо, що зараз триває підготовка до проведення установчих зборів щодо обрання членів нового складу громадської ради при виконкомі Броварської міськради. Останній день прийому заяв – 25 березня 2018 року. Установчі збори для формування Громадської ради при виконавчому комітеті відбудуться 25 квітня, о 14:00, у залі засідань на 2 поверсі, в Броварській міській раді, вул. Гагаріна, 15.

Аби поінформувати броварців про напрямки діяльності та результати роботи Громадської ради при виконавчому комітеті БМР за минулий рік, пропонуємо до перегляду відео звітування дорадчого органу (частина 1):

Інші частини звіту ГР при виконкомі можна переглянути на ютюб-каналі видання «Трибуна-Бровари» https://www.youtube.com/channel/UCuHiCX-AWHtRh4EgNzE5xBg/videos?view_as=subscriber.

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"