Суботник у Броварах: виконком планує прибрати території ЖЕКів та парк «Перемога»

Новини 13 Бер. 2017 р., 14:29 194

18 березня у Броварах відбудеться загальноміський суботник — прибирання вулиць та територій від листя та сміття після сходження снігу. Про це стало відомо 13 березня під час оперативної наради виконавчих служб міської ради зі слів міського голови Ігоря Сапожка.

За його словами, усі відділи та управління незалежно від форми власності мають надати спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста повний список людей, які будуть брати участь у суботнику. «Не важливо чи комунальне підприємство, чи державне, газова філія чи «Київобленерго», увесь штат, окрім чергових, мають вийти на прибирання на закріплену за кожним відділом чи установою територію», — заявив міський голова.

Як розповів в. о. начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном Олег Єжаков, основний акцент буде робитися на прибиранні територій ЖЕКів та парку «Перемога». Також, за словами Єжакова, будуть прибиратися території, де були демонтовані гаражі. Комунальне підприємство «Бровари-Благоустрій» залучить техніку — машини та екскаватори для прибирання сміття.

А ось голова Громадської ради при Управлінні освіти Ігор Романенко наголосив на тому, щоб на такий суботник примусово не залучали школярів.

«Якщо це буде пропозиція вчителів і їхнє прохання, тоді діти, винятково на добровільних засадах, допомагають. У примусовому порядку це неприпустимо. Якщо такі випадки будуть, будемо реагувати», — запевнив Ігор Романенко.

Нагадаємо, для працівників виконавчого комітету Броварської міської ради є обов’язковим проведення суботників двічі на рік (навесні та восени).

А як депутати?

Як розповів «Трибуні-Бровари» голова «Солідарності» у міській раді Леонід Черепейнік, кожен член фракції разом з активом візьме участь у суботнику на початку квітня перед Великоднем. А депутат Володимир Опалько підкреслив: «Наша фракція прибирає не один день на рік на суботнику, а здійснює це кожен день, зробила це життєвим кредо. А один член фракції взагалі обрав це сенсом свого життя і не на словах, а на ділі бореться за здорову екологію».

Представник «Батьківщини» у БМР Сергій Бєльський, та представник «Самопомочі» Володимир Чаюн зазначили, що на рівні фракцій питання участі у суботнику ще не обговорювалося. Володимир Чаюн зауважив, що засідання фракції відбудеться у вівторок 14 березня.

Як запевнив голова «Єдності» у міській раді Володимир Оксютенко, його фракція обов’язково вийде на суботник. «Це хороший звичай, який приносить чистоту. На жаль, лише на території, а не в душах. Але хоча б на території», — сказав Оксютенко.

Депутат «Демократичного Альянсу» Андрій Саук навпаки висловив сумнів, що його соратники по фракції вийдуть на суботник міськради, оскільки фракція зазвичай влаштовує самостійні заходи. «По-перше, ми не обговорювали це питання на фракції. А по-друге, ми проводимо багато заходів самостійних, зокрема, в рамках всеукраїнських акцій. Не думаю, що ми будемо прибирати разом із виконкомом. Чомусь у нас ніколи не складається співпраця. Та й ніколи нас не запрошували. Планується всеукраїнський захід по прибиранню міста 29 квітня. А 3 червня активісти запропонували прибирання озера на Пекарні.

Андрій Саук.

На наше переконання, чиновники мають прибирати місто щодня в рамках своєї роботи, а не раз чи два на рік. Вважаю, що такі зобов’язання — це пережиток Радянського Союзу. Тоді чиновники прибирають не тому, що хочуть бачити місто чистим, а тому що їх змушують», — розповів Андрій Саук.

Ще одна фракція, «Свобода», не вийде на прибирання, оскільки її депутати якраз повертатимуться із зони АТО. Про це розповів депутат Олег Шевчук. «Ми повертатимемося із зони бойових дій, куди їдемо як волонтери. А приїхавши, відразу поїдемо до столиці на заходи, присвячені Дню українського добровольця (офіційно відзначається 14 березня — прим. Т. Б.)», — розповів голова фракції.

Тим часом броварчани вже давно прибирають прибудинкові території та приватний сектор і не чекають ані суботників, ані складання списків.

 

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017