Система eHealth: зручність для пацієнтів та дебюрократизація для медиків

Новини 14 Лип. 2017 р., 15:50 32

На жаль, нині складно уявити собі поліклініки без черг та без купи паперової роботи лікарів. Хоча у всьому цивілізованому світі все це вже давно існує у вигляді електронних реєстрів пацієнтів, українські пацієнти поки що множать архіви медичних закладів паперовими картками. Звичайно, це позначається як на якості лікування пацієнтів, так і на ефективності роботи медпрацівників, зазначає 24 канал.

Одним із потужних інструментів, який дозволить докорінно змінити цю ситуацію, є система eHealth, яка розпочала роботу наприкінці червня 2017 року. Першим кроком стала реєстрація медзакладів в електронному реєстрі.

eHealth для пацієнтів

Пацієнт може записатися на прийом до лікаря, не виходячи з дому. Потрібно буде лише зареєструватися та вказати номер мобільного телефону. Після реєстрації в електронній системі пацієнт може записатися на прийом.

Швидкий пошук і вибір лікаря. Для цього використовується функція пошуку, де можна обрати потрібного лікаря і ознайомитися з його розкладом роботи. Система покаже вільні часові слоти, на які можна записатися. Така модель вирішить проблему черг і необхідності брати славнозвісні талончики до лікаря

Отримання рецептів та перевірка наявності ліків у аптеці чи медичному закладі. Це особливо важливо для програми «Доступні ліки», яка почала свою роботу в Україні у квітні 2017 року. Впровадження цього компоненту дозволить позбутись проблеми паперових рецептів та вирішить питання наявності чи відсутності бланків на препарати.

Медична картка пацієнта існуватиме в електронному форматі. Після впровадження «електронної картки» історія хвороби, візити до спеціалістів, щеплення, діагностичні відомості та призначення лікаря будуть занесені до персонального профілю пацієнта.

eHealth для лікарів

Прозорість дій лікаря. Не є секретом, що деякі лікарі часом направляють пацієнтів на повторні або непотрібні обстеження, на які людина витрачає свій час і гроші. Система eHealth, єдині протоколи лікування та контроль з боку Національної служби здоров’я дозволять звести такі явища до мінімуму.

Раціональне використання часу. Лікарю не потрібно буде витрачати час на звіти, адже вся необхідна інформація формуватиметься в електронній системі автоматично. Виходячи з цього, у лікаря з’явиться більше часу на пацієнта.

eHealth для управлінців

Контроль за коштами, виділеними на надання медичних послуг. За словами менеджера проекту eHealth, позаштатного радника голови МОЗ України Ірини Шевченко, якісний eHealth корисний не лише для управлінців чи лікарів, а обслуговує всю систему охорони здоров’я. Він оптимізує роботу лікарів та адміністраторів — щоби знати, що відбувається у них в лікарнях, що відбувається з пацієнтами, які програми краще запроваджувати.

Захист лікаря і пацієнта від лікарських помилок. Прозорість процесу надання медичної послуги у разі виникнення якоїсь проблеми може підтвердити або спростувати правильність призначень лікаря.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017