Оновлені державні  будівельні норми (ДБН) вимагають, аби тротуари були без МАФів, рекламних та інших конструкцій, – повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

 Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», який вступає в силу з 1 вересня 2018 року. Дані норми застосовуватимуться під час будівництва нових доріг та вулиць, а також під час капітальних ремонтів чи реконструкції існуючих.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення

«Пішохідні зони на те й називаються «пішохідними», тому що призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски чи розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху по тротуарах та навіть може нести небезпеку для пішоходів», – засзначив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Оновлені норми не допускають встановлення на тротуарах:

  • дорожніх огорож та опор;
  • рекламних конструкцій;
  • тимчасових споруд (торгових кіосків, павільйонів, лотків, палаток тощо);
  • приямків від люків та дощоприймачів;
  • сходів та ґанків будинків тощо.

Нагадаємо, раніше в Мінрегіоні  дозволили  у житлових багатоповерхівках  розміщувати дитсадки, а також зробили обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва та реконструкції доріг.

Поділитись

Про Автора