Ціна диплому: в українських вишах зросла вартість навчання

Новини 13 Лип. 2017 р., 16:58 85

Більшість українських вишів цього року вчергове підняли розцінки на контрактну форму навчання. У середньому ціни зросли на 12%, а це — на 3-4 тис. грн дорожче порівняно з попереднім роком, повідомляє ТСН.

У деяких ВНЗ вартість року навчання сягає 50 тис. грн. Найбільше ціни підняли у Харківському національному університеті імені Каразіна — на 15%. А от найдорожчий ВНЗ України — Національний університет імені Тараса Шевченка — підняв розцінки на контрактне навчання лише на 5%. Причину подорожчання у приймальних комісіях аргументують інфляцією в країні.

Але є навчальні заклади, які вартість освіти не змінили. Там проаналізували попит на свій заклад і фінансові можливості абітурієнтів, та вирішили залишити минулорічні розцінки.

Цього року найдорожчий серед факультетів — права та міжнародних відносин. Вартість денної форми навчання коливається у межах від 14 до 46 тис. грн на рік, залежно від престижності закладу. Найдешевше вивчитися на гуманітарія, фізика або ж хіміка — 5-9 тис. грн на рік. На жаль, ці спеціальності не користуються популярністю. Тож навчальні заклади заохочують абітурієнтів низькою ціною контрактів до навчання на цих факультетах.

Нагадаємо, з 12 липня вищі навчальні заклади почали приймати документи від абітурієнтів.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017