Принаймні протягом останніх двох тижнів у Броварах були зареєстровані випадки укусів невідомими тваринами. У цих та інших ситуаціях постраждалим призначають щеплення, які дозволяють запобігти захворюванню на сказ. Утім, вже місяць як у Броварській центральній районній лікарні відсутні відповідні вакцини. Така ситуація триває в усій Київській області та, ймовірно, Україні загалом. Однак вже за лічені дні чиновники очікують на надходження доз. Про це повідомляють у різних установах Броварів та Київщини.

Нагадаємо, вперше про дефіцит антирабічної вакцини в Броварах стало відомо близько місяця тому. Тоді в травматологічному відділенні міськрайонної лікарні лишалося тільки три дози необхідного препарату. Очільник медзакладу Валентин Багнюк тоді зазначив, що раніше частину вакцин довелося віддати за перерозподілом в межах області для тих регіонів, які її більше потребували.

Як виявилось, сьогодні вакцини нема по всій Київщині, а, можливо, і загалом по Україні. Принаймні про це розповіла нашим журналістам прес-секретарка департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Юлія Логвинюк. Утім, з її слів, робота над постачанням препарату триває: уже протягом найближчих трьох днів має відбутися перерозподіл по лікарнях.

Юлія Логвинюк зауважила, що будуть визначені декілька головних лікарень у Київській області, у яких зберігатиметься препарат. Це пов’язано із тим, що вакцинам необхідно забезпечити правильні умови зберігання, зокрема – дотримання необхідного температурного режиму. Перелік таких лікарень, і чи увійде до списку БЦРЛ, наразі в департаменті не уточнюють.

Слід зазначити, що на сайті Міністерства охорони здоров’я України ще 3 липня був оприлюднений наказ, відповідно до якого Київщина має отримати 1642 флакони антирабічної вакцини «Верораб» французького виробництва. Імунобіологічний препарат держава закупила за 420 грн за одну дозу. Зазначимо, що протягом тримісячного курсу щеплень покусаному призначають 6-7 вакцинацій.

Прес-секретарка департаменту охорони здоров’я також розповіла, що антирабічний імуноглобулін уже закуплений і розподілений на місцях. Цей препарат вводиться одночасно із вакциною, покращуючи дію вакцинації проти сказу.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій