Після скандалу зі встановленням меморіальних дощок українським воякам із Броварів із мовними помилками дошки були оновлені. Таблички на честь Ігоря Завірюхіна та Олега Онікієнка замінили, розмістивши на них замість тризубів фотографії бійців. А пам’ятна дошка Аркадію Голубу була «підправлена» без заміни. У цьому переконалися журналісти «Трибуни Бровари».

Нагадаємо, рішення про виготовлення меморіальних дощок трьом бійцям із Броварів, які загинули під час активної фази Російсько-української війни, ухвалили ще в жовтні 2016 року. Втім, із виконанням цього рішення влада зволікала цілий рік. У результаті у вересні 2017 року обурені активісти і депутати навідались на оперативну нараду за участі міського голови.

Під час наради Ігор Сапожко розпорядився виготовити та встановити дошки за два дні. Протягом декількох діб таблички справді були встановлені, однак громадськість обурили граматичні помилки в написах. Також велися дискусії щодо того, чи доцільно вчинили комунальники, розмістивши на табличках тризуби, а не портрети загиблих.

Так виглядали меморіальні дошки на початку жовтня 2017 року

Слід зазначити, що текст написів був затверджений рішенням виконкому у 2016 році. Він відрізнявся від того, який з’явився на меморіальних дошках. Через тиждень після «орфографічного скандалу» владоможці пообіцяли, що виправлять допущені помилки і дуже швидко прозвітували про виконання. Однак, за фактом виправили лише слово «цьму» на «цьому» на дошці Аркадію Голубу.

Виправлення, які запропонувала філологиня Марія Овдієнко

У другій половині листопада очевидці помітили, що дошки Ігорю Завірюхіну та Олегу Онікієнку все-таки замінили. На них замість тризубів з’явилися портрети бійців. Таблички також змінили своє розташування, вони були встановлені на декілька метрів ближче до під’їздів багатоквартирних будинків, у яких мешкали Герої.

Дошку Аркадію Голубу не замінювали. Зміни внесли безпосередньо на табличку – в перших числах січня цього року. Зі слів очільника КП «Броварська ритуальна служба» Олександра Мурги, родина загиблого висловилась за тризуб на меморіальній дошці, а не за портрет.

Слід зазначити, що комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків, а згодом і виконком, у 2016 році вирішили встановити дошку на честь Олега Онікієнка розі вулиць Онікієнка та Москаленка.

Місце, де пропонували встановити дошку Олегу Онікієнку

Однак через рік виконком ухвалив встановити табличку на будинку, де мешкав загиблий. Таким чином, оскільки формулювання напису не змінювали, меморіальна дошка на честь бійця не містить згадку, що в тій будівлі він жив.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій