У Броварах відбудеться лекція, присвячена долі української мови

Новини 09 Тра. 2017 р., 12:54 25

12 травня в актовій залі броварського Палацу творчості дітей та юнацтва відбудеться лекція на тему «Українська мова на роздоріжжі: розвиток чи деградація?». Про це повідомляється на сайті Палацу творчості.

Із сучасними тенденціями у галузі мовознавства броварчан ознайомить професор, доктор філологічних наук Павло Гриценко.

Ось уже понад вісім років Павло Юхимович Гриценко очолює інститут української мови НАНУ. Ця установа є спадкоємицею Інституту української наукової мови, який був заснований 1921 року легендарним українським істориком, перекладачем та письменником Агатангелом Кримським.

Стан мови, наявність перспектив для її розвитку — один із маркерів життєздатності держави. Станом на 1991 рік ми мали розвинену літературну українську мову. Втім, наявні стримувальні чинники не допускали її повноформатного функціонування у суспільному житті. Відтоді як рух за мову став невіддільним від руху за державу, змінилося чимало. Але буття української мови навіть у незалежній Україні ніколи не було безхмарним, переконаний Павло Гриценко.

Лекція відбудеться за адресою: Бровари, вул. Грушевського, 21А. Початок о 15 годині. На захід запрошуються вчителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії та всі бажаючі.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017