Редакції “Трибуни”, як відомо, не сидиться на місці. Тому минулу неділю ми вирішили провести в лісі, тільки от не на шашликах, а відвідавши перегони на гірських велосипедах.

Це вперше у Броварах з ініціативи велоклубу «44х11» провели чемпіонат для аматорів та аматорок, які полюбляють їзду на гірському велосипеді та дисципліну крос-кантрі. “Це чемпіонат для всіх, ми хотіли, аби кожен міг взяти участь! — розповідає один із організаторів, засновник велоклубу “44х11” Борис Слюсар. — Наразі у нас щорічно на День міста проводиться марафон “Броварські дюни”, але це для професіоналів. Марафон триває три години, не кожен витримає. Тому ми вирішили створити чемпіонат для аматорів, щоб усі могли взяти участь”. 

Заїзд відбувався в парку “Приозерний”. Із листопада організаторська команда готувала трасу в 3,7 км: розчищали дорогу, вистригали траву, навмисно створювали ями та інші перепони (аби їхалося цікавіше). Учасники та учасниці були розділені на дві групи: початківці та еліта. Для початківців заїзд складався з трьох кіл для чоловіків і двох — для жінок. Еліта ж їхали п’ять і чотири кола відповідно до статі. І серед новачків, і серед еліти першими вирушали чоловіки, за ними, через три хвилини, — жінки.

На велосипеді я забуваю про всі проблеми. Гірські велосипеди лісом — це ти їдеш і думаєш: “Тут гілка! Тут яма! Тут корч!”, — часу думати про роботу чи негаразди просто не залишається, — зізнається Ольга Сацюк, учасниця заїзду для новачків.

Борис Слюсар розповідає: велоспільнота постійно шукають собі нові траси й можливості провести час разом і на педалях. Сам він почав займатися велоспортом 10 років тому, коли на двоколісний посадив дружину Галину Крушельницьку, аби жінка реабілітувалася після застуди м’язів. Так подружжя знайшли нове хобі, що незабаром стало невід’ємною частиною життя. Вони заснували велоклуб “44х11”, почали організовувати регулярні виїзди та змагання.

This slideshow requires JavaScript.

Першими трасу проїхали новачки, за ними — найвитриваліші — еліта. Деякі з них хотіли проїхати навіть вісім кіл, п’яти здавалося замало. Загалом же змагання тривало близько двох годин. У кінці організаторська команда переможців і переможниць заїздів, вручивши їм медалі та цінні подарунки.

Відкриттям цьогорічного чемпіонату став 16-річний Назар Клименко, який посів перше місце серед чоловіків-новачків. Велоспортом юнак почав займатися два роки тому. І вже на перших змаганнях показав результати кращі за досвідчених та екіпірованих спортсменів. “Я хотів би займатися цим професійно, але зараз навчання. Доводиться комбінувати, але часу для тренувань замало. Через це деякі змагання даються складно, пульс скаче”, — розповідає Назар і додає: “Коли я на велосипеді — я вільний, можу повеернути, куди завгодно і їхати, куди забажаю”.

Серед жінок елітний заїзд виграла Антоніна Сухарь. “Пісочок сиплеться, конкурентки наступають. Цікаво й весело! Дуже рада, що у Броварах з’являються такі чемпіонати для аматорів. У 28 років мені стукнуло, що хочу їздити на велосипеді, і от я вже майже шість років цим займаюся. Затягнулася так, що тепер не уявляю свого життя без велосипеда”, — розповідає жінка.

А на цій світлині — найшвидший та найвитриваліший учасник чемпіонату — киянин Олег Хлопов. Він прийшов першим серед учасників заїзду для еліти. “Для мене маунт-байкінг — це мої внутрішні межі, які я намагаюся підвищити. Я постійно знаходжуся в якомусь експерименті з собою. Це [велоспорт, — авт.] спосіб знайти шлях, що подолає мій ліміт, шлях знайти щось нове”, — розповідає Олег.

На сьогоднішньому заїзді по броварському парку для багатьох учасників та учасниць активність не закінчилася. Деякі поїхали ще до Києва. А от авторка цього репортажу серйозно задумалася над тим, аби й собі навчитись їздити на велосипеді. Адже ніколи не пізно почати, якщо по-справжньому хочеться.

Поділитись

Про Автора

Дарина Мізіна